Спецможливості
Новини

П'ять тенденцій розвитку роздрібної торгівлі

11.05.2017
1852
П'ять тенденцій розвитку роздрібної торгівлі фото, ілюстрація
Супермаркети, універмаги і навіть невеликі районні магазини стають місцями не просто покупки, а можливості отримання досвіду - емоційного і пізнавального

Супермаркети, універмаги і навіть невеликі районні магазини стають місцями не просто покупки, а можливості отримання досвіду - емоційного і пізнавального. Живе спілкування залишається важливою складовою в шопінгу "для душі". Такі висновки робить директор компанії Нові мерчендайзингові технології (NMT) Ілона Османова, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

"Сьогодні магазини надають наскільки широкий вибір товарів і послуг, що дуже важко когось здивувати. Для успішного просування бренду локальних змін не досить, потрібна нова стратегія, яка буде спрямована "на клієнта", а не "продукт", - зазначає І. Османова.

На українському ринку вже не перший рік в побуті різні програми лояльності, карти клієнтів, різні розіграші призів та акції. Але при цьому, хоча частка інтернет-продажів складає лише 7,5% від загального обсягу (дослідження, зроблені MasterCard), не варто недооцінювати перспектив цього напрямку і вже сьогодні починати шукати способи оптимізації свого бізнесу.

Персоналізація і орієнтація на клієнта – нові шляхи порятунку рітейлу в точках роздрібної торгівлі, вважає експерт.

П'ять тенденцій розвитку роздрібної торгівлі:

1. Дорогі товари або речі, доступні для загального і багаторазового використання, покупці воліють брати в оренду, а не купувати. Особливо це популярно серед молоді 25-35 років.

2. Магазин перестає бути просто місцем покупки, його розглядають як школу і місце дозвілля. Туди можна прийти щось дізнатися. Новинки серед продукції певного сегменту, уроки правильного харчування, кулінарні майстер-класи з продукцією, представленою в маркеті – це неповний список такого роду додаткових послуг, які сьогодні приваблюють.

3. Програми лояльності будуть все більш популярними. Крім звичних нам бонусів від покупок, які в кінці місяця перетворюються на дисконтний відсоток або у суму, яку можна витратити, варто звернути увагу на винагороди, що чітко відповідають потребам покупця.

4. Впровадження нових технологій. В супермаркетах з'явилися каси самообслуговування, завдяки яким клієнт сам пробиває свій товар, контролює, чи збігається ціна в базі із цінником на товар і вибирає спосіб оплати.

5. Візуальний ефект - ще не все. Картинки недостатньо сучасному покупцеві. Офлайн магазини як раз в цьому і виграють, що можуть надати, так би мовити, середовище, де товар доступний всім органам почуттів. Тут, крім викладення, найважливішу роль грає можливість товар помацати, понюхати, подивитися з усіх боків.

Ключові слова: торговля, ритейл

Інтерв'ю
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із

1
0