Спецможливості
Агрохімія

«Пропозиція» поділилася секретами удобрень

16.11.2016
3349
«Пропозиція» поділилася секретами удобрень фото, ілюстрація

Конференцію «Лабораторна та польова діагностика дефіцитів мінерального живлення сільгоспкультур і шляхи їхнього подолання» провів журнал «Пропозиція» в рамках виставки «ІнтерАГРО-2016», повідомляє propozitsiya.com.

Особливостям ціноутворення та політики компаній-виробників мінеральних добрив було присвячено доповідь керівника  інформаційного агентства  «Інфоіндустрія» Дмитра Гордійчука. Він порадив аграріям бути готовими до того, що дешевих мінеральних добрив у 2017 році на ринку не буде, адже український ринок мінеральних добрив на 80 % залежить від російських виробників продукту.

Річ у тім, що у майбутньому вітчизняне виробництво мінеральних добрив може взагалі зникнути. Нині в Україні працює тільки ПОА "Черкаси" (виробник азотних добрив), ПАТ «Рівнеазот» став переробником сировини. Решта підприємств не зможуть нормально працювати через низку об’єктивних причин (розташування на території Луганської та Донецької областей) та суттєве подорожчання газу.

Д.Гордійчук зазначив, що підвищення норми внесення мінеральних добрив не забезпечить суттєвого приросту урожаю. Для цього потрібно оптимізувати агротехнології, підвищення культури агрономії. Але коли агровиробники розпочнуть впровадження заходів із підвищення якості та відновлення родючості грунтів, це неминуче вплине на собівартість вирощеної продукції.

Для раціоналізації виробничих витрат на удобрення і підживлення сільгоспкультур доцільно регулярно проводити грунтовий аналіз кожного поля в господарстві. Представник компанії Agri Lab  Володимир Махота нагадав, що достовірна інформація про якість поля і точне планування допомагають оптимізувати витрати і підвищити ефективність проведених агрозаходів із удобрення та підживлення на 20–30%. «Саме диференційоване внесення мінеральних добрив дозволяє  використовувати їх із урахуванням оптимального співвідношення поживних елементів відповідно до потреб культури на конкретній неоднорідній ділянці поля; витримувати позитивний баланс елементів живлення в межах поля; здійснювати внесення на кожну ділянку поля саме необхідної кількості добрив; не вносити надлишкову норму добрив, що запобігає і їх непродуктивним втратам; здійснювати контроль якості і кількості внесення  добрив в цілому», — наголосив спеціаліст.

Учасники конференції мали нагоду більш детально дізнатися про те, які види та норми добрив можна вносити під запланований урожай у конкретних польових умовах, які мікроелементи дозволяють знизити стресостійкість рослин до підвищених температур.

Нагалаємо, що особливості застосування мінеральних добрив в Україні на сьогодні залишаються одним із найбільш актуальних і маловивчених у технології вирощування сільгоспкультур, відтак явка відвідувачів на конференцію була як завжди високою (понад 120 осіб).

Жолобецкий Геннадий, g.zholobetskiy@univest-media.com

 

Олег Ермоленко, главный редактор журнал Пропозиция
Олег Ермоленко, главный редактор журнал Пропозиция
Дмитрий Гордейчук, руководитель Инфоиндустрия
Дмитрий Гордейчук, руководитель Инфоиндустрия
Олег Маслов, директор Агротест
Олег Маслов, директор Агротест
Харьковский национальный аграрный университет им. В.В. Докучаева
Харьковский национальный аграрный университет им. В.В. Докучаева
Агросфера
Агросфера
Квадрат
Квадрат
Квадрат
Квадрат

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее

1
0