Спецможливості
Новини

Професійна пасіка окупиться за 2-3 роки

16.03.2017
16271
Професійна пасіка окупиться за 2-3 роки фото, ілюстрація
Професійна пасіка - це 100 бджолосімей і більше. Пасіка такого розміру повинна бути кочова, тобто періодично переїжджати з однієї медоносної бази на іншу. Оптимальний радіус кочівлі - від 100 до 300 км

Темпи зростання експорту меду з України фантастичні: якщо в 2007 році було реалізовано на зовнішніх ринках як 3200 т, то в 2016 році цей показник досяг 30 тис. т. При тому, що загальний обсяг виробництва меду в Україні оцінюється в 50-80 тис. т.

Однак, для подальшого розвитку українське бджільництво має перейти на наступний щабель розвитку, професійний. Таку думку висловив експерт з бджільництва і ринку меду Мирон Пундор в коментарях propozitsiya.com.

За його словами, професійна пасіка - це 100 бджолосімей і більше. Пасіка такого розміру повинна бути кочова, тобто періодично переїжджати з однієї медоносної бази на іншу. Оптимальний радіус кочівлі - від 100 до 300 км. Окупитися така пасіка, як запевняє фахівець, може за 2-3 роки.

Професіоналізм передбачає не тільки зростання кількості, але і якості меду. Для цього, як зазначає М. Пундор, потрібно поширювати серед пасічників інформацію про стандарти якості в ЄС. Це допоможе залишити в минулому практику заготовки незрілого меду, змусить знизити обсяги використання антибіотиків і ветпрепаратів, та почати приділяти належну увагу якості вощини або переходити на безвощинні технології. Також М. Пундор наголошує на необхідності поліпшення іміджу українського меду, зокрема з соняшнику.

І не лише меду. Адже бджільництво - це не тільки мед. Одна бджолосім'я дає від 50 кг меду, до 5 кг пилку, 1 кг воску, 100 г прополісу, 200-300 г маточного молочка. «Останній напрям в Україні майже не розвинений: річні обсяги виробництва коливаються від 0,5 до 1,2 т, тоді як в Китаї вони складають близько 2000 т», - нагадує М. Пундор.

Тільки зароджується ринок послуг по запиленню, який європейським бджолярам приносить іноді до половини їх доходу, тоді як вітчизняним - всього 5%.

Більше інформації - в статті.

Ключові слова: мед, експорт, пасека

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0