Спецможливості
Новини

Високі темпи імпорту гречки в Україну тривають

12.06.2018
1137
 Високі темпи імпорту гречки в Україну тривають фото, ілюстрація

Ринок гречки в Україні все ще переживає непрості часи. Скорочення посівних площ, низька рентабельність виробництва крупи призводять до потреб в імпорті, який, в свою чергу «б'є» по власному виробництву, пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

 

У поточному році спостерігається суттєве зростання імпорту гречки в Україну, відзначають аналітики агентства. Так, з липня по квітень 2017/18 сезону українські компанії ввезли понад 15,1 тис. тонн гречки, що вже на 94% більше, ніж за весь 2016/17 МР (7,8 тис. тонн).Найбільша частка поставок гречки (68%, або 10,2 тис. тонн) здійснювалася з Росії, решта обсягу імпорту припала на Казахстан.

Національне виробництво гречки (зерна) в Україні зосереджено, переважно, в Харківській, Хмельницькій, Сумській, Вінницькій та Київській областях. У цих регіонах збирається близько половини врожаю. Основне виробництво гречаної крупи доводиться на ті ж Хмельницький, Харківський і Київський регіони, де розташовані великі переробні підприємства. Прі цьому спостерігається постійне зменшення посівних площ під гречкою.

Однак виробництво гречки в Україні в 2017 році становило 180 тис. тонн, що є максимальним показником за останні п'ять років. Відповідно зростають і темпи виробництва гречаної крупи. Так, в січні - квітні поточного року виробництво гречки становило 19,4 тис. тонн, що на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Обсяг випуску гречки за підсумками 2017 року становив 54,5 тис. тонн, що на 1,3% перевищує показник 2016 року.

У поточному році темпи сівби гречки на 34% відстають від торішніх. Станом на 7 червня посіяно лише 64% планових площ (96 тис. га з 151 тис. га). З огляду на зниження темпів сівби, посівні площі під гречкою в Україні можуть скоротитися і в цьому році.

Як відомо, запаси гречки в країні як за рахунок зростання імпорту, так і виробництва в 2017 році, високими. Станом на 1 травня в запасах на підприємствах, які займаються зберіганням і переробкою, було 14,3 тис. Тонн гречки, що на 129% більше торішніх на цю ж дату.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0