Спецможливості
Новини

Продаж права оренди через аукціони щороку принесе в казну 25–30 млрд грн, - Апостол

02.12.2016
1295
Продаж права оренди через аукціони щороку принесе в казну 25–30 млрд грн, - Апостол фото, ілюстрація
Продаж права оренди землі сільгосппризначення на відкритих аукціонах може щороку надавати додатково в казну держави 25–30 млрд грн

Продаж права оренди землі сільгосппризначення на відкритих аукціонах може щороку надавати додатково в казну держави 25–30 млрд грн. Такі підрахунки виклав у своєму блозі на agropolit.cом радник міністра МВС в Україні Михайло Апостол, повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, перші такі аукціони в різних областях України показують, що вартість оренди збільшується в 4-7 разів. "Це просто наш безмежний ресурс, а також – шлях подолання основної корупційної складової в земельних відносинах", - впевнений експерт.

Він навів приклад результату такого аукціону на Тернопільщині, в одному з найбільш дотаційних районів, у віддаленому невеличкому селі. На аукціон про продаж права оренди виставлено ділянки загальною площею 143,48 га. До аукціону орендна плата становила 400 грн. Стартовий розмір орендної плати в середньому за 1 га становив 962 грн. Кінцевий результат торгів – 5454 грн орендної плати за 1 га. Тобто, вартість орендної плати збільшилася у 5,67 разів, а 782,5 тис. грн надходитиме до бюджету  місцевої громади кожного року, що на 644,5 тис. грн більше від стартової ціни. І це за невелику ділянку. Але головне – земля залишилася у власності цієї ж громади.

Експерт впевнений: надзвичайно просто зробити так само в усій державі. А це 9–11 млн га земель сільгосппризначення державної власності, які сьогодні використовуються дуже неефективно, у різних корупційних і шахрайських схемах.

Експерт також зазначив, що мораторій на продаж землі сільгосппризначення чи його зняття без прийняття Закону "Про обіг земель" жодної юридичної сили не має. Також потрібно розпочати й закінчити інвентаризацію земель, присвоєння кадастрових номерів усім ділянкам, провести нормативно-грошову оцінку.

За словами М.Апостола, перший етап ринку землі вже відбувся: 10–15% землі сільгосппризначення уже викуплено за різними шахрайськими схемами (заповіти, іпотека, штучні кредитні зобов’язання, рішення судів тощо). Це - декілька мільйонів гектарів та десятки мільярдів гривень, але точних даних не має ніхто.

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0