Спецможливості
Новини

Застосування роботів у сільському господарстві зростатиме по експоненті

20.11.2017
2293
Застосування роботів у сільському господарстві зростатиме по експоненті фото, ілюстрація

Виробництво тільки сільськогосподарських роботів до 2024 р. зросте майже до 600 тис. шт. порівняно з 32 тис. шт. у 2016 р. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами aggeek.net.

Такі дані опублікувала фірма Tractica, що спеціалізується на маркетингових дослідженнях у сфері високих технологій. У грошовому виразі, як прогнозують дослідники, обсяги ринку сільськогосподарських роботів перевищать $74 млрд.

Втім, наразі замінити в полі людину роботу все ще складно. Тож 77% роботів, що будуть задіяні в сільському господарстві в 2024 р., працюватимуть на фермах, при цьому 70% (55% загальної кількості роботів) – на молочних фермах, де вони вже зараз масово і успішно подають корми і очищають корівники. А за кілька років, як очікується, роботи активно освоюватимуть і професію пастуха.

За посівами доглядатиме 11% роботів, оброблятиме грунт – 7%, а збиратиме врожай лише 5% наявних у сільському господарстві роботів. Однак збирачам не варто розслаблятися, бо і в цій галузі виходитимуть на ринок економічно ефективні промислові моделі. Очікується, що пропозиції придатних для використання в масовому виробництві економічно ефективних роботів для збирання суниць і цитрусових з’являться до 2021 р. Проект ЄС з розробки роботів для збирання сільгоспкультур домігся суттєвого прогресу в технології збирання яблук, перцю й винограду.

Втім, впровадження роботів у сільському господарстві має і свої труднощі. Фахівці звертають увагу на те, що навіть відпрацьовані моделі роботів працюють досить повільно: на сканування, ідентифікацію рослин, інший необхідний візуальний огляд потрібен час. Уповільнюють впровадження роботів також:

неоднорідність робочого середовища;

проблема ідентифікації й класифікації цілей та перешкод на шляху руху робота;

недостатньо розвинута навігаційна технологія;

необхідність перепланування існуючих ферм під маршрути руху роботів;

можлива загроза безпеці людей на шляху маршрутів роботів.

Тож багато вражаючих картинок і моделей, що зараз демонструються численними винахідниками, так і залишаться красивими картинками та гарними іграшками.

Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее

1
0