Спецможливості
Новини

Практично всі закордонні ринки для нас закриті, - "Алан"

26.12.2016
1481
Практично всі закордонні ринки для нас закриті, - "Алан" фото, ілюстрація
Ринок ЄС закритий через те, що не акредитована українська фітосанітарна служба, а значить - виробники не можуть отримати єврономер

Згідно зі статистикою, компанія "Алан" вважається великим експортером, хоча обсяги поставок за кордон незначні. У той же час в компанії констатують: практично всі зарубіжні ринки для них закриті. Таку думку висловив виконавчий директор компанії "Алан" Дмитро Махота в інтерв'ю delo.ua, пише propozitsiya.com.

За його словами, ринок ЄС закритий через те, що не акредитована українська фітосанітарна служба, а значить - виробники не можуть отримати єврономер. "У Росію ми не поставляли. Раніше активно працювали з Молдовою, але через АЧС ця країна закрила свій ринок для українського м'яса і ковбас. Вже півроку в Молдову не постачаємо. Більш-менш постійно працюємо з Грузією", - сказав експерт.

Також він додав, що окремі поставки продукції "Алан" були зроблені до Китаю - невеликі партії субпродуктів (свинячі ніжки, шлунки). "Взагалі цей ринок дуже цікавий. Цього року їздили в Шанхай на виставку, продукція наша сподобалася локальному споживачу, але потрапити на цей ринок дуже складно. Все політизоване. Завезти продукції вкрай складно, ми навіть зразки для виставки ледве завезли. Салямі завозити не можна , хоч ти трісни. Китай сам відбирає ринки, з яких готовий закуповувати м'ясо ", - констатує виконавчий директор "Алана".

Крім того, суттєвою перешкодою для розвитку нових напрямків для компанії стають логістичні проблеми. Потенційно продукція "Алана" цікава країнам Середньої Азії, але дорога - через паром і т.д., дорого обійдеться, та й не підходить азійським партнерам, оскільки закінчується термін зберігання такої продукції. Робота в цьому напрямку в компанії ведеться, але особливими результатами поки не можуть похвалитися, каже Д.Махота. "Є питання до тих органів, які повинні просувати українську продукцію за кордон. Потрібно називати речі своїми іменами - експорту ковбасних виробів з України немає", - упевнений він.

Плануючи роботу на 2017 р., в компанії відзначають зменшення кількості платоспроможного населення в містах, зокрема, через виїзд з країни. Проте, "Алан" має намір побудувати нову лабораторію з контролю якості, нові складські приміщення, збільшити бійні, розширити комплекс з виробництва сирокопченої продукції.

В "Алана" закладають зростання виробництва на наступний рік на 10%, планують нарощувати продажі продукції в цінових сегментах середній, середній плюс, преміум (ТМ "Алан", "Фітнес-Формат", "Спец-Цех").

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0