Спецможливості
Новини

Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників

16.03.2017
1445
Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників фото, ілюстрація

Аграрний сектор – база продовольчої безпеки в Україні. Коли виникають законодавчі або регулятивні прогалини в контроюючих питаннях із боку держави, це стає відчутним, – зауважила О. Трофімцева. На цьому наголосила Ольга Трофімцева, заступник Міністра АПК з питань євроінтеграції на відкритті VI Міжнародного форуму IFC з харчової безпеки «Керування ризиками в умовах невизначеності».

За її інформацією, найбільше проблем щодо якості виникає з молоковмісними та м'ясними продуктами. Необхідність контролю ланцюгу від поля до столу – серйозний виклик, з яким поки в Україні «справляються 50 на 50».

О.Трофімцева нагадала,що для створення Держпроспоживслужби (ДПСС) було докладено чимало зусиль. «Зовсім недавно у виробників, особливо малих і середніх, розуміння проблем безпеки харчування було на доволі примітивному рівні або взагалі відсутнім здебільшого через брак інформації та недостатню роботу держави в цьому напрямку. Ситуація змінилась – відчутний набагато більший інтерес до цієї теми саме від виробників», – зазначила вона.

Заступник міністра нагадала, що в Україні 90% всіх стандартів щодо безпеки та якості продукції є добровільними. Закони чи накази Мінагрополітики формують лише той базис, над якими надбудовуються інші стандарти. Після Революції Гідності було проведено тотальну дерегуляцію, в тому числі у питаннях безпеки та якості продуктів харчування. «Ця дерегуляція зайшла далеко і була не дуже добре продуманою. Зараз виникають проблеми у зв'язку з тим, що в ДПСС не має певних інструментів, щоб здійснювати свої безпосередні обов'язки щодо регулювання і контролю цієї галузі економіки».

Великі надії О. Трофімцева покладає на законопроект № 0906 «Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». Вона сподівається, що він «просуне Україну в євроінтеграційному напрямку» і зробить систему регулювання і управління більш пристосованою до глобальних вимог, які стоять перед вітчизняним переробним сектором.

Відповідаючи на запитання кореспондента propozitsiya.com, що потрібно для повноцінної роботи ДПСС, О.Трофімцева зауважила: «Відповідно до євроінтеграційних законів на підприємстві повинен оцінюватися ступінь ризику для кожного етапу. Відповідно до цього потрібно розробити план позапланових перевірок. Не обов'язково для 100% підприємств. Але багатьом це не завадить. Цей інструмент доведеться повертати. Бізнес, який працює чесно, вимагає від нас контролю: «Ми працюємо прозоро, за суворими стандартами, а хтось із підворітні так само реалізує товар». Тобто. Мінагрополітики отримало запит від бізнесу стосовно смарт-регулювання.

Крім того, О.Трофімцева розглядає варіант повернення ветеринарної міліції. «Можливо не в формі саме міліції. Але у ДПСС мають бути повноваження, інакше АЧС не зупинити. Це не має бути відновлення регуляції в тому вигляді, як вона була».

З прийняттям нових законопроектів на врегулювання роботи служби знадобиться як мінімум 2 роки. На боротьбу з АЧС ще більше часу, вважає О.Трофімцева.

Заступник міністра закликала підприємців звертатися до Мінагрополітики: «Ми тісно співпрацюємо з усіма бізнес-асоціаціями. Ми відкриті для діалогу».

 

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее

1
0