Спецможливості
Новини

Потенціал Закарпаття - мінімум тисяча виноробів

08.05.2017
2188
Потенціал Закарпаття - мінімум тисяча виноробів фото, ілюстрація
Основна складність для українських виноробів – отримати ліцензію на виробництво. Питання навіть не в ціні, а в неможливості цього в принципі, через застарілі норми, які дісталися у спадок з СРСР

Основна складність для українських виноробів – отримати ліцензію на виробництво. Питання навіть не в ціні, а в неможливості цього в принципі, через застарілі норми, які дісталися у спадок від СРСР і були розроблені в часи великих промислових підприємств. Тому атестацію виробництва за нині діючими нормами пройти практично не можливо. Про це розповів голова Асоціації виноробів та виноградарів Закарпаття Олександр Ковач, пише propozitsiya.com з посиланням на zaholovok.com.ua.

"Ми, винороби, з вами, з державними установами, перебуваємо у паралельних світах, ви робите вигляд, що нас не існує, а ми – що все нормально. Сьогодні не треба нічого створювати, просто слід легалізувати те, що давно створено. Діє понад 100 дегустаційних залів, в які туристичні агенції України, Білорусі давно організовують тури. Просто це не в рамках закону і ніхто не сплачує жодних податків", - зазначив він.

За словами експерта, галузь розвивається дуже динамічно, і так чи інакше, держава могла би з цього мати вигоду. "Якби була легалізація, це б дало більший поштовх до розвитку і виноробства. Бо зараз можемо реалізувати свою продукцію тільки на фестивалях та співпрацюючи з турагенціями. А маючи легальний дозвіл можна займатися дієвим маркетингом, та й наші турбази залюбки взялися б реалізовувати наші вина. А зараз переважають вина з різних країн, тільки не своє, не місцеве. Так, представлено 2 закарпатські виробники, але ж наш потенціал – тисяча як мінімум", - вважає О. Ковач.

Він звернув увагу, що у Португалії на одного винороба припадає 0,7 га землі. Тобто, за кількістю наших земель можуть працювати щонайменше 5 тис. виноробів. Експерт підкреслив, що з кожним днем культура споживання вина росте і потреба у ньому також. "Ми ніколи не будемо конкурентами "Чизая" чи "Котнара", у нас не той сегмент, але ми займемо нішу імпортерів, бюджетного вина Франції, Італії, Чилі, Аргентини. Імпортери, імовірно, суттєво втратять. Але для України це тисячі нових робочих місць, та й валюта перестане втікати за кордон. Справа за державою", - констатує О. Ковач.

Експерт зазначив, що є вже близько 20 виноробів, які можуть і вже конкурують із представниками інших країн. Вони виїжджають і представляють вина на міжнародних конкурсах і на одному рівні з іноземцями отримують оцінки, нагороди. За словами О. Ковача, славляться дегустаційними залами Ужгород, Середнє, Бобовище, Кідьош, Мужієво, Бенне. Минулого року Закарпаття прийняло мільйон туристів, з них мінімум 700 тис. пройшло через винні дегустації.

За даними ДФС, за січень-квітень 2017 року Україна відправила на експорт близько 6 млн л вина на $12 млн. Найбільшу кількість українського вина купила Росія - на $6,3 млн або 52,8% загального обсягу експорту. При цьому за цей же період Україна імпортувала вдвічі більше вина: 12 млн л на $23,4 млн. Найбільше вина наша країна купувала в Італії - на $6 млн, що становить 25,7% від загального обсягу імпорту. На другому місці - Грузія, у якої ми купили вина на $3,4 млн (14,65%). Третю позицію зайняла Франція – $3,3 млн (14%).

Інтерв'ю
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0