Спецможливості
Новини

Відсутність реєстрації нематоцидів не перешкоджає з ними боротися

15.12.2016
4120
Відсутність реєстрації нематоцидів не перешкоджає з ними боротися фото, ілюстрація

Відсутність нематоцидів у списку зареєстрованих в Україні препаратів ще не говорить про те, що їх не використовують. Про це повідомила в інтерв`ю propozitsiya.com агроном-консультант із питань захисту рослин, експерт ЄС з відновлення природного різноманіття Зіновія Єлинська.

Експерт нагадала, що певні види нематод становлять чи не найстрашнішу загрозу для виробників низки культур, наприклад, картоплі, суниці, часнику. Вона повідомила, що незважаючи на відсутність нематоцидів у списку зареєстрованих в Україні препаратів, їх все-таки застосовують вітчизняні агрономи. Наприклад, відомі випадки використання на тепличних комбінатах препарату "Відат" (Vydate), який купують у магазинах за кордоном і завозять самотожки, не розмитнюючи. Тепличники використовують проти нематоди "Алдікарб", який теж імпортують без офіціного оформлення, а власники ділянок відкритого грунту заливають у краплинну систему "Баймек". 

З.Єлинська зазначила, що досить ефективними проти нематод виявилися препарати на основі авермектинів – речовин, що містяться в певних видах грибів. Серед таких препаратів – "Вертімек", "Аверсектин-Ц" та "Фітоверм", який існує і в порошковій формі. "Авермектини у чистому вигляді теж ядучі, відносяться до першої групи токсичності, однак у тих концентраціях, що містяться в більшості препаратів (0,1-0,5, максимум 1,8%), відносяться тільки до 3-ї групи токсичності. Щоправда, це препарати профілактичні і контактні, тож якщо нематода вже потрапила в рослину, її нічого не дістане, крім Vydate або "Алдікарб", — каже З.Єлинська.

Ще ефективнішою (загибель до 95% нематод) практиками визнано фумігацію. Однак, популярний фумігант "Базамід гранулят" теж в Україну офіційно не завозиться.

За її словами, є на ринку практики, які експериментують із застосованням проти фітопаразитарних нематод ветеринарних препаратів.

Відтак вітчизняним аграріям не залишається нічого, крім дотримання суворого сівозміни або ж внесення "кінських" (1 т/га карбаміду або 2 т/га аміачної води) доз азотних добрив і потім відведення поля на рік під чорний пар.

 

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0