Спецможливості
Новини

Фактори, які необхідно враховувати при експорті в Африку, — О.Трофімцева

01.02.2017
1479
Фактори, які необхідно враховувати при експорті в Африку, — О.Трофімцева фото, ілюстрація
В основному в африканських споживачів затребувані зернові, соняшникова олія, згущене молоко, насіння олійних

За даними ООН, за поточне десятиліття економічне зростання на африканському континенті в середньому становить 5% на рік. За цей період ВВП в Африці виріс на 60%, а представників середнього класу стало більше на 90%. Це найшвидше економічне зростання в світі. Таких результатів континенту вдалося досягти завдяки сировинному експорту.

За оцінками експертів, до 2030 року ВВП країн Африки подвоїться, а до 2050-го зросте в сім разів в порівнянні з 2010-м. При цьому населення Землі на той час збільшиться на 2 млрд людей, з яких 1 млрд доведеться на африканський континент.

При цьому зростання платоспроможності населення і дефіцит аграрної продукції роблять континент привабливим не тільки для європейських, але і для українських виробників. Наприклад, в Субсахарній Африці до 2024 року кількість представників середнього класу зросте на 90%, що призведе до збільшення споживання продуктів харчування на 60%.

Зараз споживання молочної продукції в Африці на душу населення в середньому становить 37 л, при цьому середній показник в інших країнах - 104 л. Згідно з дослідженнями FАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН), до 2050 року споживання м'яса в світі збільшиться на 73%, а споживання молочної продукції - на 58%. Велика частка зростання споживання молока і м'яса доведеться саме на африканські країни. Світові гравці харчової промисловості вже давно звернули увагу на цей ринок і ведуть боротьбу за своє місце на ньому. Тому українським аграріям зараз важливо не упустити момент.

В основному в африканських споживачів затребувані зернові, соняшникова олія, згущене молоко, насіння олійних. Україна значно наростила експорт в Африку продукції з доданою вартістю: м'яса, соняшникової олії, вина. На континенті також може користуватися попитом бакалія, що перспективно для українського малого та середнього бізнесу.

Робота на африканському ринку має свої особливості. Про них розповіла заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, пише propozitsiya.com з посиланням на landlord.ua.

Ось деякі чинники, які необхідно враховувати українським експортерам:

1. Всі продукти повинні мати тривалий термін зберігання і бути конкурентними за ціною.

2. Необхідно ретельно вивчати питання логістики і розраховувати обсяги, щоб здешевити контейнерні перевезення. Сьогодні в країнах Африки великим попитом користується суха молочна продукція. На жаль, в Україні ця галузь поки розвинена погано, але при грамотному підході і розвитку ринків збуту інвестиції в неї швидко окупляться.

3. Потрібно уважно вивчити структуру рітейлу конкретної країни і систему організації державних тендерів, які часто є найбільш ефективними механізмами виходу на національний ринок.

4. Звертатися до українських дипломатичних установ за інформацією про базові принципи ведення бізнесу.

5. Уважно вивчати регіональні угоди про вільну торгівлю і створювати в Африці переробні підприємства хоча б з мінімальним ступенем переробки. Це дозволить знизити імпортні мита.

6. Споживачі в африканських країнах надзвичайно чутливі до реклами. Тому торгову війну з відомими світовими брендами виграють ті виробники, які будуть готові інвестувати у вивчення ринку, споживчих особливостей і трендів.

Як підкреслила О.Трофімцева, МінАПК готове надавати відомості українським виробникам, які зацікавлені в експорті своєї продукції в Африку.

Необхідно також використовувати такий інструмент, як торгові місії спільно з представниками органів влади в країни континенту. Офіційне представництво і високий рівень членів делегації грають важливу роль в успішному просуванні українських продуктів в Африці.

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее

1
0