Спецможливості
Новини

Особливості вітчизняного кооперування без реєстрації

10.11.2016
942
Особливості вітчизняного кооперування без реєстрації фото, ілюстрація

Спільна закупівля пестицидів заощаджує господарствам щонайменше 10%. Про такі приклади з вітчизняної аграрної практики розповів німецький консультант Дітріх Трайс на конференції «Кооперація як інструмент для поліпшення рівня життя на селі», яку провів «Німецько-український аграрний діалог» у рамках виставки «ІнтерАГРО-2016», повідомляє propozitsiya.com.

Такого результату вдалося досягти завдяки кооперації кількох господарств, що обробляють разом 30 тис. га. Господарюють вони інтенсивно, тому закуповують ЗЗР щороку на $3 млн (як агрохолдинги з земельним банком у 100 тис. га.- Ред.).

За словами німецького консультанта, кооперація в такому випадку відбувається неформально – завдяки домовленостям власників господарств. На папері ніякого кооперативу не реєструють, аби уникнути додаткових витрат, бюрократичних формальностей і перевірок.

В якості приклада він навів агрофірму у Хмельницькій області, що вирощує традиційний набір польових культур на площі 9 тис. га. Разом із колегами вони тільки обирають постачальника. Товар купують за 100%-ї передоплатою. Договір купівлі-продажу, оплату кожна з агрофірм здійснює окремо – аби ніхто не ніс відповідальності за іншого.

За словами високопосадовців Мінагрополітики, науковців НУБіП і лідерів громадських організацій кооператорів, подібна неформальна кооперація на сьогоднішній день – не рідкість в Україні. Однак реєструвати такі об’єднання не поспішають через посилену увагу податківців, які на практиці не дозволяють кооперативам працювати як неприбутковим організаціям, і складність бухгалтерії, яку зобов’язаний вести кооператив згідно чинного законодавства.

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0