Спецможливості
Новини

Органічному руху бракує професіоналів та системних досліджень, - А. Ярмак

17.02.2017
1292
Органічному руху бракує професіоналів та системних досліджень, - А. Ярмак фото, ілюстрація
Здивування і розчарування у експерта викликало те, що далеко не всі виробники органічних продуктів дбають про екологічність упакування

Українська органічна продукція досить відома в Європі і користується високим попитом. Але це, переважно, сировина. Продукти з вищою доданою вартістю поки що тільки починають шукати свій шлях на ринки.

Продуктова лінійка, представлена на виставці BioFach (Німеччина), переважно сконцентрована на продукції переробки та тих продуктах, що натурально підлягають тривалому зберіганню. Свіжої плодоовочевої продукції практично немає, або дуже мало.

Своїм враженням від відвідування провідної події року з органічного бізнесу  поділився економіст департаменту технічної співпраці продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.com, пише propozitsiya.com.

Експерт зазначив, що побачив неочікувано великий відсоток "здорових снеків" в експозиції. Аналогічно цей розділ в "біо-магазинах" Німеччини є дуже значним. "Отже, хвороби індустрії звичайних продуктів харчування не оминають і органічну галузь - снек лишається снеком, і здорового в ньому, як правило, не дуже багато, навіть якщо він зроблений з органічних компонентів", - зауважив А. Ярмак.

Він звернув увагу вітчизняних виробників на такі традиційні для нас продукти як червоний буряк, гарбузове насіння, соняшникове насіння - вони вважаються суперфудами і досить популярні серед органічної спільноти. Дуже популярне все веганське, та ще й органічне. "Отже, виробники органічної сої - рятуйте веганів - у них дефіцит білку. А білкових продуктів з сої можна дуже багато зробити", - додав експерт. Перспективним він вважає березовий сік, кленовий сироп.

Здивування і розчарування у експерта викликало те, що далеко не всі виробники органічних продуктів дбають про екологічність упакування. Але найбільша проблема виробників, які вони озвучували, це кадри для вирощування органічної продукції. "Варто подумати про вирощування кадрів з вирощування органічної продукції. Не тільки курси для фахівців, що вже працюють, а й системну роботу з ВНЗ, що навчають агрономів, починаючи з другого курсу", - вважає він.

Розкритикував експерт й виступи спікерів під час відкриття заходу - за те, що вони "схожі на лозунги". "Розумію, що залучення більшої кількості людей до органічного землеробства - це завдання таких подій. Але тут вже зібралися професіонали, то може варто показати їм більш професійну інформацію?", - зазначив він.

"Взагалі рівень обізнаності в базових питаннях саме органічної "еліти" інколи відверто дивувала. Під час спілкування один з провідних міжнародних експертів органічного руху пробував довести мені, що вся ця боротьба за безпечність продуктів харчування стримує розвиток органічного руху, і що всі ці вимоги перебільшені. Я навіть перепитав - думав, що я невірно зрозумів. Виявляється так він вважає. Ноу коммент, як то кажуть. Я думав, що органічні продукти продаються як безпечніші", - написав А. Ярмак.

Підбиваючи підсумки, експерт зазначив, що органічному руху дуже бракує професіоналів та системних досліджень для розвитку. Звичайно, вкладання грошей в маркетинг дає кращі результати, але тільки в короткотерміновій перспективі, якщо одночасно не розвивати виробництво та гарантування безпечності та якості.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0