Спецможливості
Новини

Цьогорічна весняна посівна подорожчає до 103 млрд грн

17.03.2017
1446
Цьогорічна весняна посівна подорожчає до 103 млрд грн фото, ілюстрація
Основу весняної посівної становлять соняшник, кукурудза, соя та ярий ячмінь

Вартість початої в Україні весняної посівної кампанії складе близько 103 млрд грн, що на 14% більше торішнього показника. Зокрема, вартість зросте внаслідок подорожчання палива на 26% порівняно з минулим роком і добрив на 9%. Про це повідомляє прес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), пише propozitsiya.com.

Згідно з повідомленням, основу весняної посівної кампанії становлять чотири культури, на які припадає понад 93% усіх видатків, або 96 млрд грн, зокрема, соняшник - 38 млрд грн, кукурудза - 32 млрд грн, соя - 16 млрд грн і ярий ячмінь - 10 млрд грн.

"Зростання вартості посівної для аграрних підприємств не є критичним, їх кінцева продукції прив'язана до валюти, адже продукція рослинництва в основному експортоорієнтована. Позитивом є те, що вартість фінансового ресурсу постійно знижується останні три роки і стає більш доступною", - відміти генеральний директор УКАБ Тараса Висоцького.

Нагадаємо, весняна посівна кампанія в Україні, з урахуванням сприятливих погодних умов, вже розпочато в 15 областях.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 15 березня обсяг засіяних зерновими і зернобобовими культурами площ становить 138 тис. га, або 6% до прогнозу (2,4 млн га).

При цьому, на думку фахівців УКАБ, весняна посівна кампанія в Україні перебуває під загрозою зриву через дефіцит мінеральних добрив, що виник внаслідок припинення через борги роботи хімічних заводів "Рівнеазот та "Азот", які входять в структуру холдингу Ostchem, що належить бізнесменові Дмитру Фірташу. Дані хімпідприємства забезпечують виробництво 80% азотних добрив в Україні. У зв'язку з цим УКАБ, народні депутати України, члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням допомогти вирішити дане питання і відновити роботу українських хімпідприємств.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0