Спецможливості
Новини

Нові тренди на ринку фінансового лізингу

26.09.2017
2835
Нові тренди на ринку фінансового лізингу фото, ілюстрація
На ринку фінансового лізингу за останній рік спостерігається зростання попиту на лізингові послуги в цілому і лізинг агротехніки зокрема

На ринку фінансового лізингу за останній рік спостерігається зростання попиту на лізингові послуги в цілому і лізинг агротехніки зокрема. Про це повідомив директор з продажу компанії "Альфа-Лізинг" Ігор Маштаков, пише propozitsiya.com за матеріалами business-journal.com.ua.

За його словами, тенденція пов'язана зі збільшенням кількості юридичних осіб, які раніше працювали за кредитною схемою придбання техніки з банками, але, скориставшись одного разу фінансовим лізингом, більше до кредитування не поверталися.

Фінансист лізингової компанії "ЕСКА Капітал" Сергій Васьков зазначає ще одну тенденцію на ринку - до поступового зниження ставок як у лізингових компаній, так і у банків. Це - загальний ринковий тренд.

Також лізингові компанії розвивають спільні програми з дилерами техніки, що дозволяє скорочувати авансові платежі часом до 10-20% і більше, а крім того, істотно знижувати ставки.

Додамо, що в січні-березні поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року вартість договорів лізингу на придбання транспорту збільшилася на 3,6%. При цьому вартість лізингових договорів на придбання техніки, машин та устатковання для сільського господарства знижується. Зокрема, якщо за I кв. 2015-го їх вартість перевищувала 7 млрд грн, то за аналогічний період 2016-го вона скоротилася до 6 млрд грн, а в 2017-му - до 4,9 млрд грн. Тут потрібно врахувати, що банки знову проявляють великий інтерес до кредитування аграріїв і змогли потіснити лізингові компанії в цьому сегменті.

Крім того, варто відзначити, що за підсумками I кв. на ринку спостерігається тенденція до збільшення частки договорів лізингу, термін дії яких перевищує п'ять років або дорівнює десяти рокам. Цей показник збільшився на 10,1% у порівнянні з показником аналогічного періоду 2016 року.

В цілому, зараз компанії укладають договори лізингу на термін не менше 12 місяців. При цьому найбільш поширений варіант - договір лізингу на 36 місяців. Є гравці, які готові укласти договір лізингу і на 60 місяців - максимально можливий термін фінансування. Але такі умови отримати досить складно. Причина тому - погано передбачувана ситуація в економіці країни і фактична відсутність "довгих" грошей на ринку.

Довідка

За підсумками I кв. 2017 року спостерігається зменшення кількості договорів фінансового лізингу на 42,2% в порівнянні з показником аналогічного періоду 2016-го.

У той же час, вартість договорів фінансового лізингу, укладених в січні-березні поточного року, вдвічі перевищила показник аналогічного періоду 2015-го і в 1,5 рази 2016 року. Це досягнення почасти можна пояснити підвищенням вартості імпортної техніки в зв'язку з девальвацією гривні.

За даними Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінпослуг, найбільшими споживачами послуг фінансового лізингу за підсумками I кв. стали такі галузі економіки, як транспорт, сільське господарство, добувна промисловість, будівництво та сфера послуг. Основним об'єктом фінансового лізингу за діючими договорами виступають транспортні засоби.

Ключові слова: АПК, лизинг

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 

1
0