Спецможливості
Техніка та обладнання

Нове слово про причепи

05.06.2008
665
Нове слово про причепи фото, ілюстрація
Угорщина: наприкінці 80-х років, у період комуністичного правління, близько 20% експорту та імпорту країни припадало на колишній СРСР. Проте сьогодні угорцям треба освоювати український ринок знову. За допомогою іноземних інвестицій в Угорщині вдалося підтримати низку існуючих галузей, і тепер її індустрія дає близько 40% національного доходу. Виходять на нові позиції і виробники сільськогосподарської техніки.

Історія компанії Fliegl-group почалася у 1975 році, коли у німецькій Баварії з’явився перший завод-виробник причепів і сільгосптехніки, на базі якого сьогодні там існує Агроцентр. В 1991 році — завод в Тюрингії, в 1996 р. — другий завод у БаваріЇ. В Угорщині ж перший завод відкрився в 1993 р.  Планувалося, що він вироблятиме комплектуючі для Німеччини, проте згодом виробництво почало  активно рости і розширюватись. Сьогодні 60% його продукції продається в Німеччині, решта — експортується у країни Східної Європи: Угорщину, Словаччину, Чехію, Румунію, Болгарію, Польщу, Україну, країни Балтії, Росію і Казахстан. До речі, після останньої виставки в Ганновері Казахстан придбав 20 причепів Fliegl.
29 квітня 2004 року відбулася презентація готової продукції Fliegl-group, і директор українського представництва заводу Анатолій Кобзаренко люб’язно погодився надати детальнішу інформацію про причепи для сільськогосподарської техніки безпосередньо на заводі-виробнику в м. Абда (Угорщина).


— Які модельні ряди причепів можна вирізнити, і яка техніка є в арсеналі готової продукції Fliegl сьогодні?
—  В нашому арсеналі найрізноматнітніша техніка — і сільськогосподарська, і транспортна, і спецтехніка. По перше, автомобільні напівпричепи:


- контейнеровози,
- тентовані напівпричепи, 
- самоскиди,
- низькопрофільні причепи для перевезення важкої техніки, в т.ч. сільськогосподарської.
Для мінімізації маси самоскиду його борти, підлога і кузов виробляються з алюмінію. Взагалі, полегшені конструкції — це візитівка Fliegl. На презентації була представлена найлегша модель  ULTRA LIGHT загальною вагою лише 4700 т! Багато моделей напівпричепів мають комбіновану систему відкривання заднього борту (підйом догори  плюс звичайне відкривання). Наші самоскиди розраховані на 24, 45, 84 кубометри. Можна зробити комплектацію бочкою, гноєрозкидачем та іншою спецтехнікою. Fliegl успішно співпрацює з компаніями-гігантами John Deer, MAN, Iveco, Scania, Volvo і найближчими роками сподівається завоювати довіру і схвалення українського користувача.


Друга категорія - сільськогосподарські причепи підйомністю від 4 до 40 т, місткістю — від 10 до 90 кубометрів. В свою чергу, сільськогосподарські причепи виробляються:
l стандартні ( 1-2-3-вісні, до 24 т, що мають можливість викидати вантаж у  три боки). 90%  з них — з набірними бортами.
l ASW   Gigant із зсувною підлогою і передньою стінкою, які вивантажуються методом зсуву. Є моделі, в яких встановлюється швидкість зсування вантажу залежно від його щільності або сипкості.  Вони також мають можливість пресувати  вантажі. Ці зсувні причепи запатентовані і не мають аналогів.


— У чому полягають найважливіші конструкційні відмінності причепів Fliegl  від конкурентних аналогів?


— Важливо, що рама виготовляється із квадратної труби методом гарячого цинкування. Уніфікація — використання 4-х ходового  гідроциліндра. Саме завдяки стабільній і рухливій конструкції  рама не переламується. Це дає їй можливість бути міцною настільки, щоб перевертати вантаж назад. А гідроциліндр забезбечує підйом  платформи до 55°. Зменшення ж ваги рами у причепі досягається шляхом вирізання отворів у її перемичках. Завдяки конструкційній особливості рами платформа має низьку посадку — 110 см. Таким чином, що нижче ми платформу опустили, то більше зможемо навантажити. Просто і надійно.


— Які моделі нині актуальні для землеробів?


— В першу чергу, це двовісні трьохбічні причепи TDK повною   масою 11, 14, 18 т, 24-тонні двовісні причепи місткістю до 25 м3, а також трьохвісні причепи місткістю до 30 м3 повною масою 24 т. Подібні причепи в Україні не виробляються. Агрегатувати потужні трактори BELARUS (110–150 к.с.) стандартними ПТС — 4 недоцільно. Щодо нового направлення — ASW Gigant, їх можна комплектувати гноєрозкидачем,  а також використовувати для транспортування зеленої маси, сінажу. Ці причепи також пресують вантаж. Нагадаю, зсувні причепи запатентовані і не мають аналогів. Вони ровантажуються методом зсуву, що запобігає перевертанню причепа на нерівних поверхнях. У повному обсязі наша техніка буде представлена   на   щорічній    виставці АГРО-2004 в с. Чубинське.
Підбиваючи підсумки, слід зазначити, що розширення заводу в Угорщині — один з найважливіших етапів розвитку компанії Fliegl-group в цілому. А величезні виробничі потужності Fliegl-Abda роблять його відкритим для східноєвропейських ринків. За останні 10 років обіг заводу тільки в м. Абда збільшився ні багато ні мало — в 12 разів. Для порівняння: в 1993 р. — 1,4 млн. євро, за підсумками 2003 р. — 16,6 млн.  євро. Успішна і злагоджена взаємодія усіх її адміністративних підрозділів, а також висока кваліфікація працівників дали змогу свого часу зробити почин легким. У швидкому захопленні нинішнього сегменту ринку, як і очікувалось, важливу роль зіграло стрімке збільшення обсягу вироблюваної продукції. 


— То в чому ж головний козир Fliegl-group?


— Головний козир — якісна продукція, безпосередня близькість зі східноєвропейськими країнами і клієнт-орієнтована стратегія. Це повний цикл обслуговування замовника. Зрештою, це 25 представництв по всій Європі. Нещодавно в Києві відкрилось і українське представництво. Тепер у нашого, вітчизняного, споживача є можливість "прорубати вікно в Європу", не виїжджаючи за межі України. Будемо раді співробітництву. Телефонуйте — відповімо на всі ваші питання.
Матеріал підготовлено
за результатами відвідування Fliegl-group.


Артамонова Олена,
Абда, Угорщина.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0