Спецможливості
Статті

Вісті з полігону

15.07.2008
690
Вісті з полігону фото, ілюстрація
Завершивши більшу частину польових робіт і передчуваючи зимовий відпочинок, аграрії намагаються не скидати руку з пульсу бурхливого сьогодення. Адже всі чудово розуміють: відставання від локомотиву сучасних агротехнологій загрожує довічним плентанням позаду конкурентів.

Почувши про те, що компанії “Приват Агро” та “НовоФарм” знову мають намір провести День поля, сільгоспвиробники Полтавської та навколишніх областей виявили жвавий інтерес. Навіть попри несприятливий прогноз погоди, явка аграріїв перевищила показники літнього Дня поля. Причину такої цікавості пояснив генеральний директор компанії “Приват Агро” Валерій Лубенець: “У нас на Днях поля цікаво тому, що ми показуємо не тільки окремі моменти технологій, а й їх у цілому. Бо поля нашої компанії — це величезний полігон для випробування великої кількості перспективних машин, сортів і гібридів сільгоспкультур та агрохімічних продуктів”.
Репліка Валерія Григоровича проливає світло на те, з якою пропозицією виходять на ринок організатори Дня поля. “Приват Агро” — з високоякісним насінням кукурудзи, сої, пшениці, ячменю, ріпаку й соняшнику; із засобами захисту рослин та мінеральними добривами; послугами з реалізації вирощеного врожаю; кредитуванням, консультуванням та іншими формами підтримки клієнтів. А компанія “НовоФарм”, яка є офіційним дистрибутором компанії “Кейс”, із найширшим асортиментом високопродуктивної сільгосптехніки та оперативним її обслуговуванням.
Учасники Дня поля були приємно здивовані фаховим рівнем тієї інформації, що вони мали змогу одержувати на дискусійних майданчиках і на полях. Адже завдяки наполегливості організаторів на цей захід прибули відомі в світі спеціалісти з різних галузей аграрних знань. Йдеться, зокрема, про Пітера Крістіансена — президента компанії “Титан Мешінері”, найбільшого в світі дилера “Кейс”; Мета Фалка — фахівця з Північної Дакоти (США), який добре знається на передових технологіях вирощування кукурудзи, соняшнику й сої; доктора Клауса Нау з Німеччини (компанія “Заатен Уніон”) — фахівця у галузі селекції кукурудзи; агрономів-братів Хефті, які мають у США власну телепередачу, а українським аграріям на практиці показали те, що відбувається на полях, але чого не бачить око.
А тепер про сам перебіг Дня поля. Його роботу було організовано на кількох ділянках. На першій із них демонстрували трактори “Кейс”із шлейфом грунтооброних машин, а також знаряддя для внесення міндобрив і пестицидів. Причому учасники змогли побачити техніку не лише в статиці, а й у роботі.
Друга ділянка являла собою виробничий посів кукурудзи, на якому достигли кілька нових для України гібридів. Учасники мали змогу оглянути стан посіву, побачити процес збирання і з допомогою вагових приладів переконатися в одержаній урожайності.
(Примітка: на українських аграріїв побачене справило добре враження — але не на американців братів Хефті: “Ви тут маєте по 70 ц/га в заліку, тобто недобираєте ще один такий самий урожай. Бо недостатньо враховуєте нюанси обробітку грунту, боротьби з його ущільненням, терміни сівби, глибину висівання, розміщення рослин, удобрення, захист тощо”, — зазначили вони.)
На третій ділянці демонстрували технологію вирощування й збирання цукрових буряків. Найбільшу цікавість учасників викликав новий гербіцид Квад Супер, про який докладно розповів заступник директора “Приват Агро” з продажу Олександр Дрешпак. Отже, до складу цього препарату входять чотири основні, найбільш вживані в захисті цукрових буряків, діючі речовини, що роблять Квад Супер унікальним продуктом. Розробники зуміли досягти в ньому не тільки високої ефективності боротьби з бур’янами, а й створили передумови для значної економії коштів завдяки: по-перше, відмові від придбання додаткових препаратів та приготування бакових сумішей; по-друге, скороченню термінів приготування робочого розчину для обприскувача; по-третє, збільшенню точності дозування.
Препаративна форма Квад Супер дає змогу рівномірно розподілятися і по листковій поверхні, і по грунту, тобто діє як на вегетуючі паростки бур’янів, так і запобігає появі нових сходів. Таким чином створюється ефект “контролювання двох хвиль бур’янів”.
Квад Супер має мінімальний рівень фітотоксичності, а отже, буряки не відчувають стресу. Завдяки цьому ефекту сільгоспвиробник цілком може розраховувати на додаткові 40–60 ц/га врожаю солодких коренів. Крім того, дощ, який випадає після застосування, практично не послаблює дії Квад Супер.
За дотримання рекомендованої технології застосування препарату його вартість становитиме 105 дол./га, що цілком порівнянно з тією сумою, яку треба заплатити за ручне прополювання цукрових буряків.



v v v



А завершився День поля сюрпризом. Серед учасників — клієнтів компанії “НовоФарм” — було розіграно дуже корисну під час польових робіт машину — квадроцикл. Щасливим його власником став І.Я. Голік з господарства “Мельниківська Нива”.
Отже, компанії “Приват Агро” і “НовоФарм” ще раз довели своє вміння не лише дати максимум корисної для аграріїв інформації, а й створити їм чудовий настрій наприкінці напруженого сільськогосподарського сезону.

Інтерв'ю
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее
Своєчасне, якісне та кваліфіковане сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки є гарантією її безвідмовної роботи впродовж сезону. Компанія CLAAS — один з провідних виробників високотехнологічної, сучасної техніки для сільського... Подробнее

1
0