Спецможливості
Статті

СКІЛЬКИ ВОВКА НЕ ГОДУЙ — У БИЧКА БІЛЬШЕ, БО КОРМ ЇСТЬ ВІД КУНа !

05.06.2008
643
СКІЛЬКИ  ВОВКА  НЕ  ГОДУЙ — У  БИЧКА  БІЛЬШЕ,  БО  КОРМ  ЇСТЬ  ВІД  КУНа ! фото, ілюстрація
Прислів’я, що на кожний товар знаходиться свій покупець, не годиться до наших селян. На останню копійчину купується лише те, що вкрай потрібне, має високу якість, надійність, продуктивність, ще й мінімальну ціну. Та головне для селян, щоб товар можна було побачити, помацати, розпитати в сусідів про його роботу.

Високі надійність та продуктивність, помірна ціна притаманні техніці KUHN, Франція. В Україні добре знають плуги та грунтофрези, зернові сівалки, в тому числі стерньові, та сівалки точного висіву, подрібнювачі пожнивних решток, розкидачі міндобрив, обприскувачі виробництва KUHN. Якість роботи цих агрегатів помітна відразу і оцінюється за зібраним урожаєм.
Провідним світовим виробником сінозаготівельної техніки (дискових косарок, плющилок, ворушилок та валкувачів) є KUHN. Найбільше в світі змішувачів-роздавачів корму випускається на двох заводах KUHN у Франції та в США.
А як оцінити сінозаготівельну або фермську техніку ? За приростом ваги, збільшенням надоїв, поліпшенням якості молока. І що цікаво — для нашої української корови все одно, якою косаркою косили сіно, який змішувач роздавав корм: український чи французький. Головне, щоб смакувало ! З власного досвіду та від численних покупців техніки KUHN знаю, що українські корови полюбили французькі косарки та змішувачі-роздавачі. Справа — за керівниками ферм.


Для заготівлі сіна та сінажу найкраще застосовувати сучасні дискові косарки. KUHN першим перейшов на випуск дискових косарок і нині виробляє 30% косарок, які продаються в Європі, при цьому левова частка продукції експортується в Північну Америку. KUHN розробив овальну форму дисків — у результаті збільшилась лінійна швидкість ножів (вона досягає 80 м/сек.), поліпшилася якість зрізу, скоротився час на відновлення вегетації рослин, збільшилася кількість укосів та загальний обсяг скошеної зеленої маси. В ріжучій балці косарок KUHN сусідні шестерні мають 30 та 38 зубів, що мінімізує навантаження на кожний зуб у зчепленні, істотно підвищуючи надійність. KUHN першим виконав ріжучу балку за модульним принципом — тепер для заміни шестерні чи підшипника потрібні лічені хвилини.  
Лише косарками-плющилками можна отримати якісне сіно, особливо при вирощуванні люцерни та інших бобових культур з тонким листям та товстим стеблом. Плющення досягається за допомогою вальцьового або пальцевого кондиціонера. Висихання скошеної рослини прискорюється вдвічі, менше втрачається корисних речовин, знижується ймовірність їх вимивання опадами та псування під час зберігання. KUHN виготовляє косарки-плющилки начіпні, в т.ч. передньоначіпні від 2 до 3,1 м та причіпні завширшки 2,4–5 м (а в комбінації — до 8,8 м). Більшість агрегатів агрегатується із тракторами виробництва СНД (наприклад, 3-метрова причіпна косарка-плющилка FC302 — із МТЗ-82). 
Незайвим інструментом в заготівлі сіна є ворушилка, яка, розворушивши скошений валок, сприяє його швидкому рівномірному висиханню, зберігаючи більше корисних речовин та запобігаючи пошкодженню дощем тощо. Ворушилки випускаються шириною від 3 до 10,6 м та підбираються залежно від робочої ширини косарки і валка.


Валкувачі, що згрібають сіно у валок, випускаються однороторні, двох-та чотирироторні завширшки від 3 до 15 м з бічним, центральним або бічним та центральним валками.
Змішувачі-роздавачі корму дають змогу годувати худобу за повноцінним раціоном якісного збалансованого корму (із розрахунку 5–6 голів ВРХ на 1 м3 із тривалістю циклу змішування-роздавання від 30 хв до
1 год, тобто змішувач місткістю 8 м3 може обслуговувати приблизно 500 голів ВРХ), поліпшити умови утримання худоби та її здоров’я, збільшити приріст живої ваги та надої, поліпшити якісні показники молока, зменшити витрати кормів.
KUHN випускає весь сортимент змішувачів-роздавачів місткістю від 8 до 22 м3: самохідні із роторною головкою; причіпні одно- і двошнекові вертикальні, що мають просту конструкцію, найнижчу ціну, якісно і швидко перемішують корм будь-якого типу, в тому числі спресовані рулони та тюки; двошнекові горизонтальні (якісне подрібнення та змішування, корм будь-якого типу); тришнекові горизонтальні без або із роторною головкою для подрібнення і самозавантаження корму, зокрема силосу із буртів (це забезпечує високу якість силосу впродовж усього терміну зберігання, оскільки після роторної головки залишається ідеальна поверхня і силос не окислюється всередині бурта).


KUHN виготовляє змішувачі всіх типів та розмірів і тому завжди пропонує найкращий змішувач під конкретні умови і навіть під різний “розмір” гаманця. Змішувачі KUHN вирізняються міцною, ефективною, надійною конструкцією, точністю вимірювання ваги, запатентованими рішеннями, наприклад, щодо опускання задньої вісі змішувача, що дає змогу зменшити висоту змішувача в воротах ферми та ретельніше підбирати із землі корм роторною головкою.


Сучасну ферму важко уявити без видувачів соломи на підстилку/роздавачів корму. Сьогодні таку техніку в Україні пропонує лише KUHN. Підстилання видувачами сприяє поліпшенню здоров’я худоби, покращує фізіологічні умови її утримання, зменшує витрати соломи, знижує концентрацію шкідливих бактерій навколо корови та в її молоці. Видувачі можна завантажувати як рулонними (двома і навіть трьома одночасно), так і прямокутними спресованими тюками, вони агрегатуються з тракторами типу МТЗ-82, прості в обслуговуванні, мають низку оригінальних технічних рішень, як то: запатентована система приводу Polidrive, — яка дає змогу в потрібний момент подвоїти потужність за рахунок сил інерції. 


В. Сич, канд. техн. наук, представник KUHN S.A.

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0