Спецможливості
Статті

ПРИБУТКОВІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ, КУКУРУДЗИ В СХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ В 2004 РОЦІ

05.06.2008
648
ПРИБУТКОВІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ, КУКУРУДЗИ В СХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ В 2004 РОЦІ фото, ілюстрація
Соняшник є основною сільськогосподарською культурою, прибутковість вирощування якої є безсумнівною, за ступенем рентабельності вона займає перше місце. Безумовно, це культура номер один в Україні. Кліматичні умови останніх двох років (2003 та 2004 рр.) були доволі різними, але їх поєднює те, що вони були більш вологими, ніж у попередні роки.

Минулий 2003 рік був, в цілому, сприятливим для соняшнику, і в Україні було отримано найбільший за роки незалежності врожай. У 2004 році урожайність цієї культури була на 30–40% нижча, але 50–60% збільшення ціни на товарне насіння обумовило майже той самий рівень рентабельності. Два останні роки були досить спраятливими для вирощування кукурудзи, так званими “кукурудзяними роками”, тому прибутковість вирощування цієї культури була досить високою. Вирощування цих культур дало змогу багатьом сільськогосподарським підприємствам отримати значні прибудки.


Зона Східного регіону — Харківська, Донецька, Луганська області — розташована в зоні найбільш континентального клімату, який досить несприятливий для розвитку рослин. Більшість земель Донецької, Луганської та південно-східної частини Харківської областей належить (в геологічному плані) до відрогів Донецького кряжу, де переважає схиловий рельєф, а частка схилових або еродованих земель в складі ораних угідь становить 47% в Донецькій та 63% — в Луганській областях. Таким чином, більшість територій даного регіону можна охарактеризувать як найбільш несприятливі для ведення сільськогосподарського виробництва в степовій та лісостеповій зонах.


Як добре відомо в світовій практиці, так звана “зелена революція”, заміна застарілих сортів на найсучасніші гібриди може збільшити (за того самого рівня технологій) прибуток до 30% тільки за рахунок підвищення врожайності. Використання гібридів соняшнику і кукурудзи, придбаних в АФ “Сади України”, обумовило значно більший рівень врожайності, ніж в цілому по областях. Урожайність соняшнику, за статистичними даними, становить в Луганській області 9,1 ц/га,  Харківській — 10,3,  Донецькій — 12,1 ц/га.
Враховуючи умовну затратність на вирощування цих культур, їх використання в сільськогосподарському виробництві є досить прибутковим, що і обумовило рівень їх рентабельності на високому рівні.
В умовах застосування прогресивних технологій вирощування соняшнику і кукурудзи можно очікувати ще вищіх результатів, про що свідчать дані врожайності на демонстраційних полях.
Наведені дані свідчать про те, що вирощування гібридів соняшнику та кукурудзи може дати значний прибуток сільгоспвиробникам, але лише за умов використання високоякісного насіння і впровадження сучасних технологій вирощування.
Агрофірма “Сади України” добре відома на ринку насіння, має представництва в багатьох регіонах. Гібриди, вирощені з насіння, придбаного в нашій агрофірмі, мають високу врожайність, одну з найкращих систем захисту рослин у світі від комплексу хвороб та вовчка, стійкі до несприятливих погодних умов. Вони проходять доробку на найсучаснішому заводі, добре відкалібровані, профарбовані, протруєні фунгіцидами, що обумовлює максимальний захист від комплексу грибкових хвороб. За своїми властивостями вони не гірші за насіння всесвітньо відомих фірм, але при цьому майже в два рази дешевші.


Співпрацюючи с АФ “Сади України”, ви не тільки придбаєте насіння, але й отримаєте повне консультативне супроводження щодо вирощуваня цих культур. Чинний гнучкий механізм продажів насіння, часткове кредитування, система знижок обумовлюють можливість тісної співпраці з будь-яким сільгосппідприємством.



О. Зайцев,
президент агрофірми
“Сади України”,
В. Ковальов
зам. директора з науки,
канд. с.-г. наук

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0