Спецможливості
Новини

"Нібулону" загрожує корпоративний дефолт?

14.02.2017
1492
"Нібулону" загрожує корпоративний дефолт? фото, ілюстрація
Основными кредиторами «Нибулона» выступают ЕБРР, который только в 2015 году выделил компании $130 млн, французский банк BNP Paribas, а так же дочерняя компания Nibulon S.A., зарегистрированная в кантоне Невшатель (Швейцария)

Виручка компанії «Нібулон» не дозволяє їй обслуговувати в повному обсязі свої поточні зобов'язання з повернення міжнародних кредитів, перш за все, отриманих від ЄБРР. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на StockWorld, що має джерела, близькі до Фіскальної служби.

Згідно з повідомленням, загальний обсяг зобов'язань компанії в 2016 році досяг $474,3 млн. При цьому обсяг поточних зобов'язань, що підлягають погашенню протягом року, становить $316,5 млн. Ще $157 млн ​​- довгострокові боргові зобов'язання. А вся виручка підприємства за 9 місяців 2016 року склала $363 млн. У тому числі операційний прибуток - $54,2 млн, чистий прибуток - $3 млн.

Відзначається, що в 2014-2015 році «Нібулон» демонстрував багатомільйонну збитковість при досить високій виручці. Так, за підсумками 2014 року виручка становила $1,16 млрд, операційний прибуток $61,8 млн, а чистий збиток - $243,7 млн. Збитки компанії за 2014 рік перевищили $240 млн і були майже в 4 рази більше за операційний прибуток. У 2015 році виручка впала вдвічі - до $540 млн. При цьому збитки склали $92 млн.

«Очевидно, що за таких фінансових показників підприємства, виконання короткострокових зобов'язань за кредитами неможливо і виникає загроза неминучого корпоративного дефолту», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що основними кредиторами «Нібулона» виступають ЄБРР, який тільки в 2015 році виділив компанії $130 млн, французький банк BNP Paribas, а так само дочірня компанія Nibulon S.A., зареєстрована в кантоні Невшатель (Швейцарія).

«Корпоративний дефолт української компанії перед ЄБРР завдасть шкоди репутації України як держави, а так само як члену Європейського банку реконструкції і розвитку», - повідомляють в StockWorld.

Раніше ЗМІ вже писали про неоднозначне фінансове становище компанії. Зокрема зазначалося, що в останні роки «Нібулон» почав реалізацію відразу кількох дорогих проектів, включаючи будівництво власного пасажирського флоту на підводних крилах, істотне розширення мережі перевалочних терміналів, а так само на будівництво власного річкового флоту. На ці цілі в серпні та грудні 2016 року було взято ще дві позики по $75 млн кожен від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР. Крім того, в листопаді минулого року генеральний директор компанії Олексій Вадатурський заявив про бажання брати участь у приватизації або взяти в концесію Херсонський річковий порт.

У грудні минулого року ряд ЗМІ повідомили, що «Нібулон», експортуючи зерно, продає його компаніям Nibulon SA і Nibulon Trading BV за собівартістю і не платить в Україні податки з реальної ціни зерна.

У той же час «Нібулон» не оприлюднює свою фінансову звітність і результати аудиторських перевірок на сайті, мотивуючи це тим, що вона не є публічною компанією.

Ключові слова: Нібулон, ЕБРР, кредит

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0