Спецможливості
Новини

Названо основні проблеми портів: залізниця, припортові станції та дороги

04.08.2017
2337
Названо основні проблеми портів: залізниця, припортові станції та дороги фото, ілюстрація

Наближення жнив знову показало, що проблема перевезення зерна та його експорту лишаються невирішеними. Про те, як можна вирішити проблему транспортного колапсу та як залучати  інвестиції у розвиток портової галузі пише propozitsiya.com за матеріалами agropolit.com.

Україні вистачає потужностей портових терміналів, кажуть експерти, але є проблема в їхній ефективності та доступі до них. «Виходячи з технологічного стану, потужностей із перевалки вистачає», – говорить в.о. голови Адміністрації морських портів Райвіс Вецкаганс. На його думку, план розвитку терміналів випереджає очікувані обсяги експорту в наступні роки і є розрахунком на майбутнє збільшення врожаю зернових. Основні проблеми – залізниця, припортові станції та дороги.

 «Вузьким горлечком є не порти, а вагони, – підтверджує керівник представництва IFC Олена Волошина, і додає: –Також велика проблема через перевантажені машини, які руйнують дороги».

Засновник групи компаній Alebor Group Олексій Кустов проінформував, що найбільші проблеми у портах зернотрейдери відчували у 2013–2014 роках. «Декілька років тому була колосальна проблема – не було куди їхати. Зараз цієї проблеми немає, адже бізнес побудував більше перевалочних пунктів, — уточнив засновник Alebor Group. — Якщо брати до уваги статистику, то до 2020 року очікується 150 млн т перевалочних потужностей».

На його думку, що це стане підґрунтям для зниження ціни на перевалку через конкуренцію, бо вартість перевалки вже становить $9–12. «Собівартість залишається на рівні $5. Скоро ціна перевалки буде як у Європі: собівартість + вартість грошей + невелика маржа. Це говорить про те, що є певна стабільність у розвитку великого бізнесу», – підсумував Кустов.

За даними Адміністрації морських портів, в Україні працює 12 портів, які мають потужності для зберігання та перевалки зернових. Сумарно за рік українські термінали можуть перевалити 51,9 млн т, а  одномоментно зберігати – 2,5 млн т. У 2016–2017 роках Україна експортувала майже 42 млн т зернових, маючи можливість перевалювати 51,9 млн т. І є навіть певний профіцит.

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0