Спецможливості
Новини

Нардепи лобіюють відкриття ринку землі через Конституційний суд

20.02.2017
1066
Нардепи лобіюють відкриття ринку землі через Конституційний суд фото, ілюстрація
Українці можуть купити землю у США, Великій Британії, Іспанії, Німеччині, Австрії, але не може це зробити у себе на Батьківщині

Народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Мушак вніс до Конституційного Суду подання 55 народних депутатів щодо визнання неконституційним мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби БПП у Facebook.

За словами О. Мушака, він зібрав підписи 55 народних депутатів під конституційним поданням до Конституційного Суду за один день, що, на його думку, свідчить про велику підтримку цієї ініціативи у парламенті та суспільстві.

"Адже мораторій обмежує права і свободи громадян України. Наразі в державі є 7 млн власників земель та 42 млн громадян України, які не мають права купити землю у своїй рідній країні. Українці можуть купити землю у США, Великій Британії, Іспанії, Німеччині, Австрії, але не може це зробити у себе на Батьківщині. Мені здається, що це колосальна несправедливість", - цитує депутата прес-служба.

О. Мушак зазначив, що на час запровадження мораторію у 2001 році в Україні не було великих земельних олігархів, але за 15 років мораторію частка землі в державній власності зменшилася, оскільки "вимивалася через різні корупційні схеми".

Нардеп зазначив, що зараз Кабмін і ВРУ працюють паралельно над розробкою законопроектів зі запуску ринку землі.

"Я думаю, что мій законопроект №5535 будерозглянуто парламентом в травні. Процедура раозгляду позову до КСУ складе близько шести місяців", - отметил О. Мушак.

 

Довідка

Для подачі позову до КСУ необхідно підписи 45 парламентарів.

О.Мушак раніше зареєстрував у ВРУ законопроект №5535 "Про оббіг земель сільськогосподарського призначення". Проектом закону пропонується поетапне відкриття ринку землі івідміни мораторія з липня 2017 року. При цьому передбачаються запобіжні заходи і граничні обмеження мінімального рівня ціни і максимальної кількості гектар у власності фізичних та юридичних осіб. Іноземці та особи без громадянства до 2030 року не зможуть купувати українську землю сільськогосподарського призначення.

Інтерв'ю
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0