Спецможливості
Новини

На Закарпатті запрацювала перша равликова ферма

13.07.2017
8637
На Закарпатті запрацювала перша равликова ферма фото, ілюстрація
На фермі можна продегустувати три типи равликів: равлики по-бургундськи – з додаванням томатів та часнику; равлики "шафрано" – з шафраном та іншими травами; равлики по-закарпатськи – з селиським сиром

На Закарпатті - у  Нижньому Селищі Хустівського району, відкрили ферму по вирощування равликів. Проект взялися втілювати місцеві фермери. Наразі, селище стало чи не головним гастрономічним курортом Карпат, пише propozitsiya.com з посиланням на Mukachevo.net.

Досі на Закарпатті равликів як делікатес тільки збирали, а перша ферма, яка запрацювала цьогоріч, здатна вирощувати до 10 т равликів на рік.

Як розповів експерт з туризму Федір Шандор, вирощують тут три види равликів. На фермі створені найбільш сприятливі для цього умови - і кормові, і кліматичні.

"Можна уже записуватися на екскурсію фермою і на дегустацію. Найкраще відвідувати групами. Равлики дуже смачні, дещо нагадують за смаком смажені гриби, але смак унікальний, тому рекомендую", – прокоментував Ф. Шандор.

Екскурсія фермою коштує 30 грн з людини. Якщо екскурсія з дегустацією - 100 грн.

"І це дуже дешево. Аналогічна атракція навіть в інших регіонах України, не кажучи вже про закордон, коштує значно дорожче", - коментує Ф. Шандор.

Наразі на фермі любителям екзотичних страв пропонують продегустувати три типи равликів: равлики по-бургундськи – з додаванням томатів та часнику; равлики "шафрано" – з шафраном та іншими травами; равлики по-закарпатськи – з селиським сиром.

Ключові слова: улитки, Закарпатье

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0