Спецможливості
Новини

На Тернопільщині посіви озимих витоптують мисливці

29.10.2017
1496
На Тернопільщині посіви озимих витоптують мисливці фото, ілюстрація
Не встигли аграрії засіяти поля озимими, як частина посівів уже втрачено внаслідок нічних полювань місцевих браконьєрів

Щороку господарства Тернопільської області на недоборі врожаю втрачають мільйони гривень. Не встигли аграрії засіяти поля озимими, як частина посівів уже втрачено внаслідок нічних полювань місцевих браконьєрів. З кожним роком проблема мисливців набуває все більших масштабів. Про наслідки нічних полювань розповів виробничий директор ПП «Агрон» Юрій Березовський, пише propozitsiya.com за матеріалами nova.te.ua.

За його словами, чи не після кожної ночі фермери знаходять на орендованих ланах, що примикають до лісів і посадок, нові сліди від протекторів джипів, на яких ганяють браконьєри. Нині в лісах відновилися популяції зайців, козуль і навіть кабанів, і ці горе-мисливці влаштовують «сафарі».

«Мало того, що вони знищують нам посіви (вже нині колеса знищили частину посівів озимих у селах Великі Гаї, Велика Березовиця та Костянтинівка), завдаючи багатотисячної шкоди майбутньому урожаю, то вони ще й шкодять природі», - каже він.

Від горе-мисливців потерпають більшість аграріїв області.

Як і в попередні роки, у жовтні 2017 року представники підприємства звернулися до Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства та місцевого осередку Українського товариства мисливців та рибалок. Але в об’єднаннях мисливців на звернення ПП «Агрон» поки що не реагують.

Бездіяльні й правоохоронці. У ПП «Агрон» не проти організувати спільні рейди для знешкодження браконьєрів і навіть найняти необхідних стюардів. Аграрії не мають повноважень робити такі рейди самостійно, а поодинокі спроби порозумітися з браконьєрами були безуспішними і навіть мало не закінчилися трагічно. Тому у господарників надія лише на те, що їх почують компетентні органи й наведуть лад в області, адже миритися з такою ситуацією вже немає можливості.

Нагадаємо, цьогоріч на Тернопільщині знову зібрали рекордний урожай. Наприклад, зернових зібрано на понад 40 тис. т більше, ніж у 2016-ому, показники якого також були рекордними.

Ключові слова: АПК

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0