Спецможливості
Новини

"Мрія" розрахувалася за кредитом і відновила кредитну лінію на 2017 рік

30.01.2017
1062
"Мрія" розрахувалася за кредитом і відновила кредитну лінію на 2017 рік фото, ілюстрація
Агрохолдинг "Мрія" розрахувався за кредитом на $46 млн і відновив кредитну лінію на 2017 рік в тому ж обсязі

Агрохолдинг "Мрія" розрахувався за кредитом на $46 млн і відновив кредитну лінію на 2017 рік в тому ж обсязі. Сума кредиту, отриманого "Мрією" в 2016 році, склала $46 млн і була спрямована на операційну діяльність, в тому числі на закупівлю нової техніки. Про це повідомив генеральний директор компанії Саймон Чернявський, пише propozitsiya.com з посиланням на "Бізнес".

"В кінці 2016 роки ми повністю розрахувалися за цим кредитом і відновили кредитну лінію на 2017 рік в такому ж розмірі - $46 млн, - прокоментував С.Чернявскій. - Цих коштів нам повинно вистачити, щоб обробити земельний банк, виростити заплановані культури і "дожити" до збирання врожаю без надмірностей. Звичайно, хотілося б на осінь придбати додаткову техніку, щоб швидше зібрати врожай і швидше відсіятися на наступний рік. Тому не виключаю, що, якщо навесні все буде добре - і з реструктуризацією, і в полях, ми зможемо просити додаткове фінансування вже на інвестиційні проекти, зокрема на техніку".

Довідка

У серпні 2014 року "Мрія" не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поручительств, наданих "Мрією" компаніям, афільованим з сім'єю Гут, на момент оголошення дефолту становила $1,3 млрд.

З лютого 2015 року контроль над активами "Мрії" перейшов до її кредиторів - переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг.

На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент "Мрії", а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає $1,1 млрд.

Агрохолдинг розраховував на поповнення робочого капіталу в розмірі $50 млн в 2016 році - для виконання виробничого плану. Але прийняли рішення відмовитися від деяких технологічних операцій і частково замінити дороге насіння більш демократичними за ціною. Звідси і скорочення "бюджету" - близько $5 млн.

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0