Спецможливості
Новини

Мінекології виступило проти законопроекту, який дозволятиме ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів

24.05.2018
1500
Мінекології виступило проти законопроекту, який дозволятиме ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів фото, ілюстрація

Міністерство екології в своєму недавньому листі застерігає від прийняття законопроекту №6606 через норму, що дозволяє завозити в Україну ЗЗР, не зареєстровані в нашій країні, але зареєстровані в країні походження. Про це повідомив у ході круглого столу «Вплив неконтрольованого ринку пестицидів на екосистему України», що пройшов 23 травня в Києві, голова правління «Української промислової асоціації захисту рослин» Сергій Кузьменко, передає propozitsiya.com.

Як додав помічник народного депутата Олега Недави Степан Тимочко, законопроект має негативний висновок іще однієї поважної установи - науково-експертного управління ВР. А голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар назвала його таким, що суперечить Конституції України й Закону «Про національну безпеку», а саме – положенням, що стосуються пріоритетності захисту здоров’я населення та довкілля.

Занепокоєння представників громадськості викликала можливість ввезення пестицидів, не зареєстрованих у нашій країні, тобто, без висновку про безпечність для життя і здоров’я громадян і довкілля та технологію безпечного їх застосування. З одного боку, законопроект декларується як розроблений з метою євроінтеграції. Цього року навіть діє проект з наближення українського законодавства в сфері захисту рослин до європейського. Також лобісти закону стверджують, що він необхідний для завезення в Україну зразків препаратів для проведення передреєстраційних випробувань.

З іншого – представники громадськості побачили в законопроекті лазівки для завезення з західних країн препаратів, які там заборонені, і навіть контрафактної продукції. Також вони відзначили, що заходи з метою дерегуляції галузі призвели до того, що навіть отримання допуску до роботи з отрутохімікатами перетворилось на порожню формальність, яка зводиться до придбання посібника.

Тому учасники круглого столу наголосили, що сфера обігу пестицидів потребує комплексного врегулювання, яке насамперед перекрило б лазівки для контрафактної продукції, а також урегулювало всі питання завезення зразків для досліджень та обігу таких зразків. А потім уже можна гармонізувати наше законодавство з європейським. І якщо вже гармонізувати – то гармонізувати в усьому, а не лише в окремих питаннях.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее

1
0