Спецможливості
Новини

Мінагропрод - на останньому місці за результатами моніторингу 700 днів реформ

13.03.2017
1114
Мінагропрод - на останньому місці за результатами моніторингу 700 днів реформ фото, ілюстрація
Громадська організація VoxUkraine презентувала результати 700 днів моніторингу реформ в Україні та рейтинг іМоРе (Індекс моніторингу реформ). Мінагропрод у ньому посіло останнє місце

Громадська організація VoxUkraine нещодавно презентувала результати 700 днів моніторингу реформ в Україні та рейтинг іМоРе (Індекс моніторингу реформ), який характеризує реформаторську активність міністерств. Мінагропрод у цьому ранжирі посіло останнє, десяте, місце із 13 балами. Про це розповів Олег Юхновський, пише propozitsiya.com посиланням на gazeta.dt.ua.

Найбільше плюсів відомство отримало за дерегуляцію діяльності аграріїв, ліквідацію держмонополії з виробництва біоетанолу, затвердження детальних правил виробництва органічної продукції. Напрямки "державна служба" та "підтримка експорту" зібрали лише по одному балу. А напроти надважливих "боротьба з корупцією", "держзакупівлі", "корпоративне управління", "ефективність державних видатків", "децентралізація", "адміністративні послуги" - нулі.

"Реформаторська активність звелася до двох проектів законів про унормування обігу біологічних видів продукції та приватизацію держпідприємства "Укрспирт". Лише проектів… Так, спиртова галузь потребує оновлення. Але "Укрспирт" - одне із майже шести сотень таких же держпідприємств, що успішно перекочували до рук уже третього міністра з часу Революції гідності. І всі вони безперебійно займаються зерном, технікою, кіньми, шовкопрядами, цукром, шампанським, "березовою на бруньках" і, судячи з усього, разом із чиновниками непоспішливо "перебиватимуться" і далі", - зазначив О. Юхновський.

Він додав: щодо гучно розрекламованих стратегій, то картина приблизно така сама. Нова команда остаточно відмовилася від "Єдиної комплексної стратегії та плану дій розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015–2020 роки", керуючись "3+5" міністра АПК Тараса Кутового. А за відсутності жодної діючої державної програми підтримки розвитку АПК профільне міністерство остаточно дискредитувало цей процес.

"Відтак, у сухому залишку - азаровська Стратегія розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року. Аналізуючи минулий рік з точки зору змін у законодавстві, нормотворенні в аграрному сегменті, то весь процес можна охарактеризувати великою літерою Х. Хаос! Намагання унормувати державну підтримку, систему оподаткування, зокрема спецрежим ПДВ, провалилося. Суцільна непрофесійність і безсистемність", - констатував О. Юхновський.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0