Спецможливості
Новини

METRO Cash & Carry та Syngenta підбили перші підсумки програми «Фермове»

27.01.2017
2363
METRO Cash & Carry та Syngenta підбили перші підсумки програми «Фермове» фото, ілюстрація
У 2017 році METRO Cash & Carry збирається збільшити продажі плодоовочевої продукції в рамках програми "Фермове" ще на 28%

METRO Cash & Carry в рамках спільної з Syngenta програми «Фермове» наростила продажі свіжих овочів і фруктів за 2016 рік на 17% у грошовому виразі і на 24% — у фізичному. Про це повідомила заступник керівника відділу закупівлі мережі Ганна Любимова у ході «Картопляної майстерні» — заходу, проведеного в Києві компанією «Сингента» для картоплярів-професіоналів, темою якого стали виробництво та перспективи ринку «другого хліба», передає propozitsiya.com.

Програма «Фермове» є одним із заходів у рамках нової політики METRO Cash & Carry в галузі закупівель свіжих овочів і фруктів, яку рітейлер запровадив 2,5 роки тому в різних країнах. Головним нововведенням став перехід від придбання цих товарних позицій через посередників до самостійних закупівель у місцевих і зарубіжних виробників.

За інформацією Г.Любимової, 90% імпорту свіжих овочів і фруктів, що продаються в магазинах мережі в Україні, є власним імпортом. Натомість із налагодженням прямих контактів із місцевими виробниками ситуація складніша. На заваді стояли стандартні проблеми: мережа вимагала і високої, і стабільної якості продукції, і безперебійних поставок протягом усього сезону, і конкурентних цін. Українські виробники важко звикали до такої вимоги – підкладали всередину тари некондиційну (з точки зору мережі) продукцію, продавали обіцяний мережі товар перекупнику, щойно той пропонував трохи вищу ціну, то виявлялися нездатними дотримуватися вимог з якості.

Тоді німецький рітейлер вирішив залучити до співпраці одного з провідних постачальників насіння овочевих культур та ЗЗР для овочів і плодово-ягідних культур – Syngenta. Компанія має широку базу господарств-виробників плодоовочевої продукції, обізнана з можливостями своїх клієнтів щодо якості вирощуваної продукції, має штат фахових агрономів-консультантів, котрі допомагають фермерам вирощувати продукцію високої якості. Так з’явилася тристороння програма «Фермове», яка об’єднала зусилля з контролю якості METRO Cash & Carry, Syngenta і виробників свіжих овочів і фруктів.

Про початок реалізації програми, яка передбачала продаж свіжих овочів і фруктів, закуплених безпосередньо у місцевих виробників, під маркою «Фермове» у магазинах мережі, було оголошено 2016 року.

За словами Г. Любимової, за неповний рік до нової програми долучилося 35 сільгоспвиробників, які постачають в мережу 153 види продуктів. Обсяги закупівель за програмою тільки в 3 кварталі 2016 року становили 5500 т. 52% цих обсягів були придбані у сільгоспвиробників Центральної України, а 32% — на Півдні.

Особливо інтенсивно зросли продажі (у фізичному виразі) буряка, моркви, капусти (всі — на 30%), абрикосів (33%), картоплі (34%), баклажана (41%), яблук (46%), вишні (58%), сливи (90%), черешні (95%), цукіні (115%), персика (136%), та найбільше ягід – на 338% (!).

У 2017 році METRO Cash & Carry збирається збільшити продажі (у фізичному обсязі) ще на 28%. Найактивніше планується наростити продажі яблук, абрикосів, вишні, ягід, персика, сливи, черешні, кабачків (в тому числі цукіні), груш.

У продажі картоплі мережа хоче зробити акцент на ексклюзивних позиціях, як-от сорти з кольоровим м’якушем, спеціальні (для варіння, смаження або запікання) або специфічної форми. Зокрема, METRO Cash & Carry хоче постійно мати у своєму асортименті 2 базових позиції картоплі і 10 ексклюзивних.

 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Ключові слова: METRO Cash & Carry, Syngenta, Фермове

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0