Спецможливості
Новини

«Лакталіс Україна» для конкуренції на зовнішніх ринках не вистачає молока з білками

17.03.2017
5942
«Лакталіс Україна» для конкуренції на зовнішніх ринках не вистачає молока з білками фото, ілюстрація
В Україні дуже складно знайти сировину, якв би відповідала міжнародним стандартам. А якщо такеазнаходиться, то ціна її дуже висока

Одним з факторів, що стримують експорт молочної продукції, є низька якість сировини. В Україні дуже складно знайти сировину, якв би відповідала міжнародним стандартам. А якщо такеазнаходиться, то ціна її дуже висока. При цьому, вироблені з неї продукти неконкурентоспроможні за своєю ціною. Вартість «молочки» в країнах ЄС нижче, і імпортувати туди свою дорогу продукцію ми не можемо, з огляду на логістичну складову. Такі висновки зробив директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності та сертифікації «Лакталіс Україна» Володимир Мартинчук, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Крім цього, продукція з Європи і США успішно конкурує з українською на ринках третіх країн. Наприклад, працюючи над виробництвом молока для країн Близького Сходу, фахівці «Лакталіс Україна» зіткнулися з проблемою пошуку сировини з високим відсотком вмісту білка. Там основний критерій визначення товарності - білок, а в Україні товарність молока визначається за відсотком жиру. Молоко необхідної якості компанії обійшлося надзвичайно дорого.

Також В. Мартинчук зазначив, що в Україні сьогодні спостерігається зниження купівельного попиту на молочну продукцію, що викликано і невисоким рівнем життя, і падінням купівельної спроможності гривні.

Крім того, «Лакталіс Україна» виступає за створення в галузі кооперативів з виробництва молока. «Об'єднання окремих індивідуальних господарств, дрібних ферм в сільгоспкооперативи вирішить відразу кілька завдань. По-перше, це істотно знизить соціальну напруженість в селах, дозволить забезпечити людей роботою, причому, протягом усього року. Наприклад, в агрохолдингу для обробки 2 тис. га цілком обійдуться 2 працівниками, а фермі з 2-тисячним поголів'ям, з урахуванням виробництва кормів, потрібно мінімум 300-400 чоловік.

По-друге, поява молочних кооперативів обов'язково підвищить якість молока. Адже якість сировини від індивідуальних власників корів (умовних «бабусь») залишає бажати кращого. Це молоко не сортове і непридатне для харчових цілей. Ці кооперативи ж зможуть налагодити ефективну систему контролю і за рахунок цього підвищити якість молока. Ми, до речі, за кілька років змінили свій ринок закупівель молока. Якщо ще 5 років тому ми 85% молока набували у індивідуальних власників, то тепер ця цифра знизилася до 30%», - поділився досвідом В. Мартинчук.

Зараз «Лакталіс Україна» веде переговори з Асоціацією виробників молока з приводу того, яким чином можна стимулювати процес створення таких сільгоспкооперативів. У розвинених країнах великі кошти вкладаються саме в розвиток подібних об'єднань, тому що розуміють - це, як мінімум, профілактика соціального вибуху в сільській місцевості. І держава в цій підтримці грає ключову роль.

Довідка

«Лакталіс Україна» - франко-українське підприємство з виробництва масла і казеїну було створено в 1996 року на базі Миколаївського міського молочного комбінату.

Сьогодні на двох заводах в Миколаєві і Павлограді проводиться близько 150 найменувань молочних продуктів - кисломолочна і з незбираного молока.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0