Спецможливості
Новини

Хто і як зможе купити українську землю, - Гройсман

22.06.2018
1558
Хто і як зможе купити українську землю, - Гройсман фото, ілюстрація

Ринок сільгоспземель в Україні може бути запущений тільки за умови ряду жорстких обмежень, propozitsiya.com  з посиланням на ІА МінПром. Про це заявив сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман не збирається "служити латифундистам і карабасам-барабасам" при підготовці земельної реформи, яка дозволить купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення.

"Не буде моєї ініціативи, я не дозволю продаж української землі. Я можу допустити єдине – щоб цю землю мав можливість купувати і продавати український фермер, і то в обмеженій кількості, і це повинен бути українець, а не іноземець. Я не буду прислужувати ніяким латифундистам і "карабасам-барабасам", – сказав Гройсман.

Як уже повідомляв сайт propozitsiya.com,    4 квітня Кабінет міністрів України схвалив і передав на розгляд Верховної ради законопроект про передачу 500 тисяч гектарів сільськогосподарської землі у власність 23 тисяч українських фермерів, які на ній працюють.

Нагадаємо, заборону продавати і купувати сільгоспземлі було введено ще 2002 року. З тих пір він просмикувався вже дев'ять разів. Нинішній термін дії мораторію - до 1 січня 2019 року.

Крім того, в Міністерстві аграрної політики назвали ймовірну вартість гектара після скасування мораторію. Так, ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень.

Як відомо, західні кредитори: Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку, Євросоюз - вимагають від влади України зняти мораторій на продаж сільгоспземель:.

Також відзначимо, що Європейський суд з прав людини прийняв історичне для України рішення: український мораторій на продаж сільськогосподарських земель порушує права людини.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0