Спецможливості
Новини

Найбільші російські трейдери підписали хартію про обіг зерна

23.05.2017
1693
Найбільші російські трейдери підписали хартію про обіг зерна фото, ілюстрація
Найбільші російські експортери зерна підписали хартію в сфері обігу сільгосппродукції, яка декларує відмову від послуг компаній-посередників і недобросовісних методів податкової оптимізації

Найбільші російські експортери зерна підписали хартію в сфері обігу сільгосппродукції, яка декларує відмову від послуг компаній-посередників і недобросовісних методів податкової оптимізації, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Документ підписали 23 компанії, в тому числі найбільші експортери пшениці - ТД «Риф» (13% всього російського вивезення агроркультури в цьому сезоні), «Міжнародна зернова компанія» (9%), «Каргілл» (8%), «Астон» ( 7%), «Зерно-Трейд» (6%), «Луїс Дрейфус Схід» (4,5%), «Південний центр» (4,3%), що входять в топ-3 експортерів російської кукурудзи «МіроГрупп» (13 , 5% всього експорту кукурудзи) і «Краснодарзернопродукт-Експо» (6%), а також «Об'єднана зернова компанія», «Артіс-агро експорт», «Аутспан Інтернешнл» та інші.

Як говориться в повідомленні Національної асоціації експортерів сільськогосподарської продукції (НАЕСП), трейдери обіцяють не отримувати конкурентну перевагу за рахунок несплати податкових платежів і уникати співпраці з недобросовісними посередниками, які зараз часто йдуть від сплати 10% ПДВ. Компанії будуть прагнути купувати сільгосппродукцію безпосередньо у аграріїв, переробників або фірм-комісіонерів, а також у інших сумлінних учасників ринку, а в разі укладення договорів з компаніями-посередниками «проявляти належну обачність». Крім того, підписанти взяли на себе зобов'язання «не отримувати конкурентну перевагу за рахунок несплати податкових платежів або участі в схемах організації незаконного відшкодування ПДВ, а також перешкоджати залученню себе в такі схеми».

Учасники хартії також будуть здійснювати громадський контроль за виконанням принципів хартії.

Згідно із законодавство РФ, компанії, які постачають продукцію на експорт, мають право на відшкодування ПДВ. Однак сільгоспвиробники, в основному, є платниками єдиного сільгоспподатку (ЕСХН) і ПДВ не платять. Для отримання можливості відшкодовувати ПДВ використовуються фірми-посередники, які нерідко оформляють перепродаж товару по «ланцюжку» з декількох компаній, щоб піти від сплати податків в бюджет. Результати проведення контрольних заходів свідчать, що в ряді випадків в кримінальних схемах виявляються замішані всі учасники поставок сільгосппродукції. За підрахунками ФНС, щорічні втрати бюджету від незаконного відшкодування ПДВ при експорті та переробці сільгосппродукції в Росії перевищують 65 млрд руб.

Діюча зараз система управління поведінкою платників податків вже довела свою ефективність на ринку електроніки і побутової техніки, ювелірної та алкогольної продукції. Суть підходу в тому, щоб перейти від практики перевірок окремих осіб до роботи з галузями. Результатом проведеної роботи стало зростання податкових платежів і відмова підприємців від непрозорих бізнес-процесів.

Ключові слова: агротрейдеры, Россия

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0