Спецможливості
Новини

Порічки визнано найбільш рентабельною нішевою ягодою

06.03.2017
6066
Порічки визнано найбільш рентабельною нішевою ягодою фото, ілюстрація

Ягода, яка зберігається в холодильнику до півроку, а ціна у вітчизняних супермаркетах у несезон доходить до 1000 грн/кг при продажі у дрібній упаковці, а не на вагу. Так охарактеризував червону порічку фахівець компанії «ФруТек», провідний експерт вітчизняного плодово-ягідного ринку Олег Босий у ході 2-ї аграрної конференції "Мільйон з гектару", повідомляє propozitsiya.com.

За його оцінками, площі промислових посадок під червоною порічкою в Україні становлять 200–300 га. Точніших даних немає, бо офіційна статистика площі під цією ягодою не відображає.

Вирощувати порічки доцільно як нішеву культуру або як доважок до асортименту більш запитаних ягідних культур. В першому випадку слід іще до закупівлі садивного матеріалу чітко знати, куди і скільки ягоди продаватиме виробник. Найбільш перспективним ринком для порічки О. Босий вважає свіжий ринок. Олег Босий, експерт ягідного ринку, компанія "ФруТек"

Серед технологічних переваг порічки експерт назвав високу врожайність, тривале плодоношення, можливість збирання врожаю за 1 вибірку і формування порівняно великої партії, лежкість і транспортабельність, можливість створення конвеєру з використанням сортів різного терміну дозрівання.

Крім того, завдяки особливому хімічному складу ягода може зберігатися в холодильнику 4–6 місяців. Через це одна з найбільших спеціалізованих ферм у Європі, що розташована в Голландії, постачає на ринок порічку 10 місяців у році, а решту (2 місяці) імпортує в ЄС із дочірніх ферм у Португалії та Південній Америці. До речі, саме голландська порічка взимку продається в українських супермаркетах в упаковках по 125 г за ціною до 1000 грн/кг.

Висаджують порічку навесні. Для промислової плантації, як відзначив О. Босий, найбільше підходить схема 3х0,75 м з використанням шпалери і формуванням у 3 скелетні пагони. Обов’язковими для промислової плантації є краплинне зрошення (1 лінія на ряд, трубка діаметром 16 мм із емітерами без компенсації) та мульчування агротканиною щільністю 100 г/м2.

Загальний обсяг інвестицій у закладку плантації порічки становить понад 500 тис. грн/га. Одна підготовка грунту (знищення багаторічних бур’янів, за потреби — грунтових шкідників, посів у якості попередника сидератів, обробка гербіцидами проти однорічних бур’янів) коштуватиме близько 14,5 тис. грн/га. Однак уже на 4-й рік плантація, за розрахунками фірми «ФруТек», може почати приносити прибуток: на 3-й рік кущі дають 9 т/га, на 4-й — 18 т, а з 5-го року вступають у повне плодоношення (22,5 т/га).

За умови продажу 80% ягоди на свіжому ринку (гуртові ціни в сезон становлять 60 грн/кг, щоправда, для цього потрібно перебрати й розфасувати ягоду в дрібну упаковку, на що піде 15 грн/кг) і 20% на переробку по 25 грн/кг кожен гектар порічки, згідно розрахунків «ФруТек», здатен приносити понад 700 тис. грн доходу.

 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0