Спецможливості
Новини

Усі комерційні проекти під чорницею в Україні сфокусовані на експорті

07.11.2017
1222
Усі комерційні проекти під чорницею в Україні сфокусовані на експорті фото, ілюстрація
Майже 90% врожаю лохини Україна експортує, через низьку купівельну спроможність, внутрішній ринок не є пріоритетним для українських виробників

Усі комерційні проекти під культивованою чорницею в Україні сфокусовані на експорті. По-перше, попит на українську ягоду є дуже високим на європейських високомаржинальних ринках. По-друге, споживання на внутрішньому ринку є досить низьке через високу вартість ягоди. Такі висновник оприлюднив міжнародний експерт ягідного ринку України Олег Босий під час виступу на “Агрофорумі” в Запоріжжі, пише propozitsiya.com за матеріалами info.shuvar.com.

Майже 90% врожаю лохини Україна експортує, через низьку купівельну спроможність, внутрішній ринок не є пріоритетним для українських виробників.

При цьому експерт наголосив, що українські фермери майже не працюють над просуванням лохини на внутрішньому ринку.

“Господарства переважно постачають в українські мережі ягоду другого сорту або,навіть, відбракування,найкраща продукція йде на експорт. Але мова йде про найдорожчу свіжу ягоду! Звичайно, за таких умов неможливо розраховувати на успішні продажі”, — каже О. Босий.

Нагадаємо, в поточному сезоні мінімальна ціна на лохину в господарствах була на рівні 90-100 грн/кг (2,87-3,19EUR/кг), а в мережах ягода пропонувалась по 180-200 грн/кг (5,74-6,38 EUR/кг). На експорт господарства відправляли лохину в розпал сезону по 150-180 грн/кг (4,78-5,74 EUR/кг).

За попередніми оцінками експертів, в 2017 році Україна зібрала близько 2,5 тис. т лохини.  Врожай міг бути помітно більшим, але прогноз довелося знизити через весняні заморозки. Втім, це не завадило Україні в черговий раз збільшити експорт цієї ягоди. Близько 60% від обсягу зібраного врожаю було продано на зовнішніх ринках. За даними “Інфо-Шувар”, протягом 2017 року, Україна відвантажила на зовні 1,8 тис. т лохини, збільшивши результат в порівнянні з минулим роком майже на 35%.

Україна впевнено наближається до європейських лідерів з виробництва лохини садової (культивованої чорниці). Цілком можливо, що вже за кілька років, за розміром площ під виробництвом лохини, наша країна зможе випередити навіть Польщу, Іспанію та Німеччину, які є головними виробниками цієї ягоди в ЄС.

За даними ФАО, сьогодні польські фермери вирощують лохину на площі 3,5 тис. га, в Іспанії плантації під цією ягодою становлять близько 2,5 тис. га. В Німеччині виробничі площі займають 2 тис. га.

Станом на початок 2016 року, загальна площа плантацій під лохиною в Україні становила лише 700 га. Тільки за 2016-2017 році ця площа подвоїлась. За даними експертів, середній рівень врожайності на українських плантаціях лохини садової зараз досягає 3,5 т/га.

Ключові слова: чорниця, експорт

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0