Спецможливості
Новини

Кожна друга гривня за добрива перераховується до Росії - експерт

08.12.2016
1105
Кожна друга гривня за добрива перераховується до Росії - експерт фото, ілюстрація
За оцінками Ostchem, ємність ринку азотних добрив у 2016 р. зросте на 8% – з 1,37 млн т до 1,48 млн т (у діючій речовині натрію). При цьому російський імпорт азотних добрив за підсумками 2016 р. збільшиться до 51% з 31%

Частка російського імпорту на українському ринку азотних добрив за підсумками 2016 р. зросте з 31% до 51%. Про це повідомила директор з маркетингу, стратегічного аналізу і планування Ostchem Марія Беззубова під час робочої наради з українськими аграрними асоціаціями, пише propozitsiya.com.

За оцінками Ostchem, ємність ринку азотних добрив у 2016 р. зросте на 8% – з 1,37 млн т до 1,48 млн т (у діючій речовині натрію). При цьому російський імпорт азотних добрив за підсумками 2016 р., за словами М.Беззубової, збільшиться до 51% з 31%. "Тренд дуже зрозумілий: половину українського ринку займуть російські добрива. Це означає, що кожна друга гривня за закуплені добрива перераховуватиметься російським виробникам. При цьому за рік обсяг виробництва цієї продукції впаде на 34%", - зазначила вона.

В Ostchem сподіваються, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) відреагує відповідним чином на експансію російських виробників на ринок країни.

МЕРТ має всю статистику зі структури імпорту, про падіння обсягів виробництва українських заводів. Відповідні листи прем'єру і міністру написані. Якщо не введуть захисні мита, Фонду з безробіття доведеться підраховувати, як ряди безробітних поповнять тисячі людей, – резюмувала М.Беззубова.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує встановити мита на азотні добрива походженням з Російської Федерації в розмірі до 18,8-31,8%.

Ключові слова: добрива, азотні добрива

Інтерв'ю
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0