Спецможливості
Новини

Канада взяла орієнтир на безвідходне сільське господарство

28.02.2017
2077
Канада взяла орієнтир на безвідходне сільське господарство фото, ілюстрація

Канада має технологію безвідходного сільського господарства. Про це заявив президент і генеральний директор Товариства каталізаторів агроінновацій з канадської провінції Британська Колумбія  Крістофер Буш, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

Ще 10 років тому він мріяв створити єдиний комплекс, де розроблялися б технологічні рішення для підвищення ефективності використання ресурсів у сільському господарстві та харчовій промисловості для створення безвідходного ланцюгу.

Завдяки його ентузіазму виник Сільськогосподарський центр досконалості в сталості — хаб, навколо якого може бути створено осередок індустрії. Зараз він шукає можливості фінансування з бюджету провінції. Центр створено в Абботсфорді, який називають сільськогосподарською столицею Канади – йому сільське господарство приносить економічний ефект у майже 2 млрд канадських доларів. Такі місця, що притягують інвестиції і зростання, — ідеальні для початку стартапів у галузі, пишуть зарубіжні ЗМІ.

«Все, що я прогнозував 10 років тому, збулося», — стверджує Буш. Зараз він хоче створити синергічний круглий стіл за участю вчених, аграріїв, економістів та інженерів, що зосередилися б на спільних цілях для зниження обсягів відходів.

2007 року Крістофер Буш  заснував компанію Catalyst Power, яка встановила перший у Британській Колумбії анаеробний автоклав і першою в Північній Америці почала закачувати отриманий у такий спосіб газ до газогону. «Зараз в АПК є сталий попит на такий газ через дорожнечу електроенергії. Ми тісно пов’язані з компанією Fortis, яка єдиною в Північній Америці створює можливості для використання природного газу з відновних джерел», — говорить К. Буш.

Інший його проект пов’язаний із вирощуванням ряски у стічних водах зі ставків рибного господарства. Ряска очищує воду, поглинає вуглекислий газ і може бути використана як корм для риби, свиней і навіть застосовується для приготування деяких ресторанних страв. Зараз ці технології об’єднано і розширено з метою створення замкнутого циклу: гній — автоклав — добриво — ставок для ряски — водоочистка — корм для корів — і знову гній.

 «Ми отримуємо воду достатньо чисту, щоб постачати її як питну. Відходи — це втрата грошей, не говорячи вже про забруднення», — наголошує К. Буш. Скрізь, де втрачається енергія, Буш ставить за мету використати її. Він визнає, що реалізація його задуму може зайняти більше часу, ніж він передбачав, але дослідження продовжуються.

За матеріалами modernagriculture.ca

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0