Спецможливості
Новини

Канада може навчити Україну вирощувати сочевицю

17.01.2017
2605
Канада може навчити Україну вирощувати сочевицю фото, ілюстрація
«Валовий збір сочевиці в Канаді в останні роки досяг близько 2 млн т. До речі, посівні площі соняшнику в даний період тут складають всього 275 - 397 тис. га

У той час, як в Україні втрачені традиції вирощування сочевиці, то в інших країнах час не витрачають. Найбільш цікавим для українських аграріїв є досвід канадських фахівців, оскільки кліматичні умови цієї країни схожі з нашими. Про це розповіли фахівці в коментарях  propozitsiya.com.

Хоча в Канаді сочевицею зацікавили тільки в 70-х роках ХХ століття вона вже багато досягла.

«Валовий збір сочевиці в Канаді в останні роки досяг близько 2 млн т. До речі, посівні площі соняшнику в даний період тут складають всього 275 - 397 тис. га», - підкреслює головний науковий співробітник Одеського селекційно-генетичного інституту, доктор біологічних наук, професор В. Січкар.

За словами науковця, подібний канадському урожай сочевиці нескладно отримати й в Україні. Наприклад, в 2015 році в ТОВ «Шестерня» Широківського району Дніпропетровської області в цілому на круг отримали по 15 ц/га з насіння вітчизняного сорту сочевиці Лінза. «Якщо порахувати економічну ефективність, то вона краща, ніж урожай озимої пшениці 80 ц/га при значно менших витратах на одиницю продукції», - стверджує В.Січкарь. Аналогічний урожай отримали також в агрофірмі «Зоряни» Долинського району Кіровоградської області, вперше посіявши культуру в 2015 році.

Вирощування сочевиці в Канаді:

Керівник Платформи Канадського Агробізнесу, засновник компанії VRAS Костянтин Сарнацький каже, що варто подумати на тим, як об'єднати обмежені можливості України з необмеженими можливостями Канади, стати її партнером, в тому числі, на експортних ринках. «Канада дуже сильна в сегменті бобових культур і особливо сочевиці - №1 у світі за експортом завдяки кращій генетиці, сучасним технологіям та оптимальній логістиці, - пояснює він. - Величезнимм мотиваторами канадських фермерів вирощувати і продавати свій врожай, який відповідає найвищим стандартам, не в останню чергу служать всілякі профільні асоціації та регіональні урядові організації, які допомагають об'єднати всі сторони процесу і залучити фінансування».

Для формування ринку сочевиці в Україні К. Сарнацький радить почати з конкретного плану на 3-5 років. «Хтось вірить у такий сценарій на державному рівні? Я - ні, - додав він. - Я вірю в бізнес, якому цей сегмент ринку і ця культура здадуться економічно привабливими. Тоді з'являться конкретний план і фінансування і, можливо, успіх. Трохи пізніше з'явиться і статистика ринку сочевиці в Україні».

Ключові слова: чечевица, зернобобові

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0