Спецможливості
Новини

Підсумки тижня на ринку мінеральних добрив в Україні та світі від КМЕ

21.06.2018
1836
Підсумки тижня на ринку мінеральних добрив в Україні та світі від КМЕ  фото, ілюстрація

Товарна біржа «Київ Меркантайл Ексчейндж» (КМЕ), створюючи сучасний товарний ринок, формує прозорий механізм цін виробників, спрощує й пришвидшує вихід товаровиробників України на кінцевого споживача. Сайт propozitsiya.com з посиланням на прес-службу КМЕ повідомляє про

 

основні тенденції на ринку добрив в Україні:

• Дефіцит фосфорних добрив стає відчутним, ціна на амофос зросла за два тижні на 14%;

• Здешевлення соняшнику та інших культур відобразиться на попиті на окремі добрива;

• В Україні запускаються власні виробництва фосфорних добрив;

• На ринок України заходить перша партія добрив з Хорватії.

Аміачна селітра в Україні подорожчала при гуртових поставках на 200 грн/т за тиждень і пропонується по 6700 грн/т в біг-бегах з доставкою. В другій половині червня наші експерти (КМЕ) прогнозують зростання ціни до 6800-7000 грн/т з доставкою.

Карбамід незмінний в ціні – 8200-8600 грн/т (навалом на станції постачальника). Залишається досить доступним КАС – 6500-6800 грн/т (на умовах FCA/CPT).

Нітроамофоска зі співвідношенням NPK 16:16:16 дорожчає, вже досягнуті ціни 9500-9600 грн/т (на умовах поставок вагонними  партіями), очікуємо подальше зростання. Але більше всіх подорожчав амофос – до 16500 грн/т на умовах СРТ.

Таким чином, ціни в Україні зростають до рівня світового ринку на комплексні добрива. Зростання продовжиться, при цьому очікується зменшення споживання фосфорних добрив на сезон 2018 року.

 

Огляд ситуації на світовому ринку добрив:

• Котирування аміачної селітри та вапнякової селітри підскочили на тижні в Європі та в Чорноморському регіоні;

• Туреччина купує карбамід в Ірані, дві великі партії вже комплектуються;

• В країнах Східної Європі починається сезон закупівель на осінь;

• Російські виробники азотних добрив готуються до літніх сезонних ремонтів потужностей.

 

Даний огляд зроблено на підставі даних по торгах та заявках на придбання й продаж біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Як відомо, товарна онлайн біржа KME (Kyiv Mercantile Exchange) реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської продукції, а також хімічної та нафтопродуктів. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на KME перевищив 2 млрд грн.

 

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0