Спецможливості
Новини

Інститут ядерних досліджень хоче створити установку для опромінення сільгоппродукції

22.03.2017
4040
Інститут ядерних досліджень хоче створити установку для опромінення сільгоппродукції фото, ілюстрація
Експерименти Інституту ядерних досліджень НАН України показали: завдяки радіаційному іонізуючому опроміненню паростків пшениці врожайність культури можна підвищити на 20-30%

Інститут ядерних досліджень може налагодити випуск установок, які могли би займатись опроміненням продукції АПК у польових умовах. Подібні установки останній раз вироблялись ще у 2001 році, рівень затрат на одну установку сягав $25 тис., а зараз це залежатиме від попиту та обсягів виробництва. Про технологію пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Радіаційне опромінювання можна використовувати для стимуляції схожості насіння та підвищення урожайності сільськогосподарських культур. Наприклад, експерименти Інституту ядерних досліджень НАН України показали: завдяки радіаційному іонізуючому опроміненню паростків пшениці врожайність культури можна підвищити на 20-30%.

Єдиний дослідницький реактор, за допомогою якого можна експериментувати з використанням радіаційних технологій в АПК, працює в Інституті ядерних досліджень НАН України. Фінансування НАН постійно урізають, а тиждень повноцінної роботи реактора коштує 12 млн грн. Сам реактор потрібно буде вивести з експлуатації у 2023 році. Новий такий реактор побудувати Україна самостійно не зможе, оскільки не має необхідної кількості персоналу та не володіє необхідними технологіями. Раніше Україна співпрацювала у галузі атомної енергетики з Росією, але зараз така співпраця неможлива через агресію РФ.

За словами вчених, однозначно можна сказати, що розвиток атомних технології в Україні неможливий без цілеспрямованої підтримки держави. Саме держава має визначати завдання програми з розвитку використання атомних технологій, зокрема у сільському господарстві.

Довідка

Радіаційне опромінення харчових продуктів - радіаційне іонізуюче опромінювання, яке не є радіоактивним, а передає об’єкту опромінення енергію, яка вивільнюється внаслідок розпаду атомів у реакторній установці.

Іонізуюче радіаційне опромінення можна також використовувати для продовження строку зберігання продуктів, зокрема риби, яловичини та курятини, фруктів та овочів.

Радіаційні технології можна використовувати також для боротьби з комахами-шкідниками. За такою технологією у 2007 році у США побороли м`ясну муху, що дало американським аграріям $3 млрд щорічного додаткового доходу.

З 2011 по 2015 рік радіаційне опромінення продуктів дозволив Європейський Союз, а також Монголія, Малайзія, Непалі та Бірмі. Індія та Болівія зараз працюють над реалізацією проекту з побудови мережі центрів опромінення продуктів.

Станом на 2016 рік річний обсяг продажу опромінених продуктів харчування оцінюється у 800 тис. т, а ринок послуг з опромінення сягає $2 млрд. Очікується, до 2020 року обсяг такого ринку послуг становитиме $4,8 млрд, до 2030 року – $10,9 млрд.

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0