Спецможливості
Новини

Хочете купити "органіку" — укладіть договір на майбутній урожай, — експерт

22.11.2016
1317
Хочете купити "органіку" — укладіть договір на майбутній урожай, — експерт фото, ілюстрація
Ідеальна модель для трейдера - заздалегідь знайти, домовитися і законтрактувати, або навіть виплатити якусь частину грошей

Трейдерам або реалізаторам органічної продукції, які хочуть в наступному році купити партію органічної продукції, не треба чекати, бо через рік цієї продукції просто не буде на ринку. Про неї треба вже зараз подбати і зараз її замовити — знайти фермера і укласти договір на майбутній урожай. Таку думку висловила директор "Органік Бізнес Школи" Олена Дейнеко, повідомляє propozitsiya.com.

Специфіку цього бізнесу розуміють закордонні трейдери, каже О.Дейнеко, тому шукають фермера заздалегідь. Ідеальна модель для трейдера — заздалегідь знайти, домовитися і законтрактувати, або навіть виплатити якусь частину грошей. Фермер з задоволенням піде на такі умови, оскільки для нього це інвестиція. "У нього є земля, але немає грошей, щоб вкладати в, скажімо, полив, розширення виробництва або устаткування і техніку. І для нього знайти потенційного покупця врожаю - це гарантований збут і одночасно інвестиція. Це ідеальна модель інвестування в органіці", - говорить Олена Дейнеко.

Інша модель, за словами експерта, — це кооперативи, які дозволяють об'єднатися малим і середнім господарям з малим земельним банком.

Директор "Органік Бізнес Школи" говорить, що українського фермера часто зупиняє нерозуміння, куди можна продати органічну продукцію. І радить інвесторам самим йти на контакт. До речі, саме так роблять деякі великі українські роздрібні мережі, які реалізують "органіку" на своїх полицях: знаходять фермера і контрактують у нього урожай - або інвестують, або замовляють, або попередньо оплачують.

Довідка

Згідно з даними Федерації органічного руху України, в 2007 р. обсяг ринку склав близько €500 тис. В 2014 р. цей показник зріс до €14,5 млн. Таким чином, обсяги ринку за вказаний період збільшилися в 29 разів.

На даний момент в Україні працюють понад 180 органічних сільгоспвиробників, які обробляють понад 400 тис. га сільгоспземель. Частка сертифікованих органічних площ в Україні становить 0,9% серед загального обсягу всіх сільськогосподарських угідь.

Україна стала лідером в східноєвропейському регіоні по сертифікованої площі органічної ріллі, спеціалізуючись переважно на виробництві зернових, зернобобових та олійних культур.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0