Спецможливості
Новини

Херсонських фермерів навчали, як зробити свою продукцію конкурентною в ЄС

26.10.2017
1879
Херсонських фермерів навчали, як зробити свою продукцію конкурентною в ЄС фото, ілюстрація
Як забезпечити європейську якість сільгосппродукції, як угоду про асоціацію з ЄС перетворити з купи паперів у практичний, ефективний інструмент та як змінити свідомість сільських громад?

Як забезпечити європейську якість сільгосппродукції, як угоду про асоціацію з ЄС перетворити з купи паперів у практичний, ефективний інструмент та як змінити свідомість сільських громад? На ці та інші запитання відповідали у Херсоні під час тренінгу «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни», пише propozitsiya.com за матеріалами регіональних ЗМІ.

Аграрії Херсонщини вже знають, як виробляти якісну продукцію. Наступний крок, за словами директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександра Паливоди, впровадити стандарти європейського ринку, навчитися шукати ніші та реалізовувати свій товар.

«Чимало аграріїв займається сертифікацією продукції, цей процес займає від року до двох. Є вже й такі компанії, які повністю сертифіковані та стандартизовані та вже здійснюють експорт продукції за кордон», - каже він.

Експортувати свою продукцію до ЄС планує підприємець з села Любимівка Олег Демченко. який першим розпочав на Херсонщині вирощувати найдорожчу спецію світу — шафран. Тому, зацікавлений у відповідності своєї продукції стандартам. Як розповів бізнесмен, він відвідав тренінг, аби дізнатися, які перші кроки потрібно здійснити — як пройти сертифікацію, які документи потрібні.

«У шафрані - я перший, в спаржі — один з перших. І якщо я дійсно дойду до Євосоюзу через свої культури — це буде успішним прикладом для інших», - каже О. Демченко.

На жаль, законодавча база України не досконала, вона має осучаснюватись, змінюватись, відповідати реаліям, говорять експерти. Донори з ЄС хочуть, щоб Україна була сильним партнером, тому, аби вийти на євопейський рівень, потрібно виконати пласт роботи.

«В першу чергу це буде залежати від того, наскільки досконале и сприятливе правове поле ми зможемо створити протягом найближчих двох-трьох років», - зазначив експерт  з питань стратегічного планування та розробки законодавства проекту ЄС Валерій Бондарчук.

Фермеру одному важко працювати, щось планувати, реалізовувати свою продукцію, здійснювати переробку - зазначають учасники заходу. Організатори заходу переконані, що українська продукція конкурентоспроможна на європейському ринку, потрібно лише вдосконалити законодавство і домогти фермерам.

Інтерв'ю
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0