Спецможливості
Новини

Держава генерує зі своїх земель дохід, близький до нуля, - ЄБА

01.03.2017
1399
Держава генерує зі своїх земель дохід, близький до нуля, - ЄБА фото, ілюстрація
Президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала: "Відкриття ринку землі спочатку допоможе залучити приплив капіталу в країну на рівні $2-3 млрд на рік"

Відкриття ринку землі спочатку допоможе залучити приплив капіталу в країну на рівні $2-3 млрд на рік. Навіть якщо заборонити іноземцям у цьому процесі брати участь на якийсь період. В українців є дуже багато доларів під матрацами або в офшорах. Багато людей зберігають їх на рахунках, але ставки за депозитами за кордоном дуже низькі, а зберігати ці гроші в українських банках вони бояться. Таку думку висловив президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала, пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

На думку експерта, приватизація землі дасть українцям альтернативу – інвестувати в землю, а 7 млн власникам паїв - отримувати гроші. "Це не такі великі гроші, щоб вони їх вивели за кордон. Тому вони витратять їх усередині країни на українські товари", - додав він.

Т. Фіала зазначив, що цей потік інвестицій у землю дозволить іншим інвесторам бути більш впевненими в довгостроковій макроекономічній стабільності, в тому числі і стабільності курсу гривні, і вони вкладуть гроші в економіку, а це дасть додаткове зростання.

"Якщо інвестор купує землю, то він розуміє, що це надовго, на 50-100 років, і він готовий туди інвестувати. Будувати дороги, інфраструктуру, елеватори, інвестувати в обладнання, інвестувати в цю землю більше, підвищувати врожайність. В України є така мрія – вирощувати 100 млн т зерна на рік. З вільним ринком землі вона досяжна набагато швидше", - вважає експерт.

Він додає, що сільгоспземля в Україні – це найбільш ємний актив, який є тут. Частково - у власності держави, 8-10 млн га. "На жаль, держава генерує з цих земель дохід, який близький до нуля. Тому варто продати цей актив, адже державі він ніякої користі не приносить, а тільки дозволяє набивати грошима приватні кишені та фінансувати з цих грошей вибори",- констатував Т. Фіала.

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0