Спецможливості
Новини

Голландці можуть подвоїти врожайність на українських полях, - посол

03.07.2017
1751
Голландці можуть подвоїти врожайність на українських полях, - посол фото, ілюстрація
Найбільш перспективним сектором для співпраці з Україною голландський бізнес вважає АПК

Найбільш перспективним сектор для співпраці з Україною голландський бізнес вважає АПК. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхаувер, пише  propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

"Очевидно - агробізнес. В Україні це переважно виробництво готових продуктів. Врожайність тут досить низька на гектар. Використовуючи наші технології, ми легко можемо подвоїти ці цифри. Також ми готові забезпечити переробку сировини. Треба створювати продукцію з доданою вартістю", - зазначив він.

За словами дипломата, за останні два роки спостерігається зростання інтересу у голландських підприємців щодо зустрічей з українськими партнерами. Але все може бути ще краще, впевнений К. Кломпенхаувер.

"Коли я сюди прибув, в Україні працювало 250 голландських компаній, а зараз - 350. Більшість з цих компаній - це малий і середній бізнес. Інвестиції, про які я знаю, - це "Галичина Гринер" у Львові, "Зееландія" в Київській області. Вони розширили свої виробничі потужності. Також це інвестиції FMO в Україну через Horizon capital. Unilever, компанія, яка нещодавно відкрила виробничі потужності для пакування чаю, зробила перший крок і перевіряє, як тут можна працювати", - говорить він.

Спікер підкреслив, що для всіх бізнесменів повинні бути одні й ті ж правила гри і сприятливе правове середовище. Це дуже важливо.

"Тому що у цих компаній немає стільки ресурсів, щоб весь час залучати юристів і боротися за справедливість в цій системі. Їм потрібне стабільне середовище, в якому можна працювати. Адже вони приносять з собою інновації, нові технології, створюють нові робочі місця, і часто це дуже високооплачувані робочі місця (наприклад, в IT-секторі). Тому, я вважаю, для уряду дуже важливо створювати сприятливі умови не тільки для крупного бізнесу, але також для малого і середнього. Думаю, що вони є важливим джерелом зростання, і до того ж про і набагато більш гнучкі, ніж великий бізнес. Коли змінюються обставини у світовій економіці, саме вони легше пристосовуються. Вважаю, що залученням тільки великого бізнесу Україні не допоможеш. І автоматичне слідування за великими інвесторами може і не відбутися, якщо бізнес-середовище не покращиться" , - обґрунтував він.

Також К. Кломпенхаувер зазначив, що земельна реформа, яка готується, на його погляд, не приваблива для іноземних інвесторів.

"Купівля та продаж землі самі по собі вже будуть кроком вперед, оскільки її можна буде використовувати, наприклад, для отримання банківських позик. І це стосується перш за все самих українців. Адже зараз фермери не можуть розвиватися, тому що у них нестабільні лізингові контракти, і банки не готові давати їм позики. Я розмовляв з фермерами з Одеської області, і вони саме на це і скаржилися. Купівля землі - це одне питання, інше - забезпечення довгострокового лізингу і поліпшення системи реєстрації, для опису якої зараз важко навіть підібрати пристойне слово. Це означає, що немає стабільної основи, і в результаті все просто не працює. І це, знову ж таки, питання не тільки великих агрохолдингів, вони проблему з лізингом якимось чином вирішують. Але система реєстрації дуже погана. Її поліпшення принесе користь перш за все малим та середнім саме українським сільгосппідприємствам. Але їх політичний голос не такий сильний, щоб його можна було почути", - вважає К. Кломпенхаувер.

Інтерв'ю
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0