Спецможливості
Новини

Головні аграрні новини, 6-10 березня, 2017

10.03.2017
1721
Головні аграрні новини, 6-10 березня, 2017 фото, ілюстрація
New Holland t7.270 дал старт посевной. Фото из профиля в Facebook журнала Profi

Міністерство сільського господарства США (USDA) чекає в 2016/17 МР рекордного світового експорту пшениці — 181,02 млн т, що на 2,03 млн т вище лютневої оцінки. Прогноз для ключових експортерів — Аргентини та Австралії — підвищено на 1,2 млн т і 1 млн т, до 10,1 млн т і 25,5 млн т відповідно. Прогноз експорту пшениці з України залишено на колишньому рівні — 16,5 млн т.

 

Україна увійшла до трійки країн, які «годують» аграрною продукцією Європейський союз. За цей рік спостерігалися досить позитивні тенденції в торгівлі України з ЄС. Це підтверджується статистикою. Зокрема, при загальному падінні нашого експорту темпи експорту в країни ЄС збільшуються. І цей рівень росту — понад 3%, — зазначила заступник міністра економіки Наталія Микольська.

 

Україна вирощує 6% від всього світового врожаю полуниці та посідає 7-ме місце в Європі за обсягами виробництва. Щорічний обсяг споживання полуниці в Україні становить 60-70 тис. т, а виробництво зростає на 2-5% на рік. Про це пише «Ягодовод» з посиланням на прес-службу представництва ЄС в Україні.

 

Станом на березень Україна повністю вибрала безмитні квоти на експорт по 5 групам товарів: мед натуральний, цукор, крупи та борошно, виноградний та яблучний сік і кукурудза. Майже повністю використано квоти по обробленим томатам (96%) і пшениці (84%), — інформує УКАБ.

 

У південних областях України розпочалися весняно-польові роботи. Уже засіяно перші 600 га, з яких 500 га — горохом, 60 га — ячменем і 40 га — вівсом. Також у всіх регіонах проводиться підживлення озимих. За попередніми даними регіонів, вся посівна площа сільгоспкультур у всіх категоріях господарств під урожай-2017 очікується на рівні 26,8 млн га. Ці площі ідентичні з показниками 2016-го, — повідомив Мінагропрод.

 

Україна за підсумками 2016- го наростила імпорт пестицидів до 111 тис. т, що на 10% більше, ніж у попередньому році. Ріст відбувся в основному за рахунок імпорту гербіцидів — їх в Україні було поставлено на 8 тис. т більше, ніж у 2015-му. Імпорт фунгіцидів і інсектицидів показав невеликий спад — на 1300 і 460 т відповідно. Основними імпортерами пестицидів стали Syngenta, BASF, ADAMA, Bayer тощо, — розповів аналітик ринку ЗЗР ІА «Інфоіндустрія» Ігор Герасименко.

 

ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря» запустило виробництво хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). Існуючі потужності дозволяють випускати 750 тис. л/міс. продукції. На підприємстві встановлено дві технологічні лінії: концентрат емульсії та водорозчинні ЗЗР. Продукція випускається сезонно, залежно від надходження замовлень. Зараз ділянку завантажено на 3%.

 

Експорт насіння зернових культур із України в 2016 році становив $ 17,2 млн, що на 50% перевищує показник 2015-го. Основними споживачами українського насіння є країни СНД — Азербайджан, Білорусь, Молдова, Грузія, та ЄС — Австрія, Литва, Румунія. Також вітчизняний насіннєвий матеріал імпортують Туреччина, Індія та Південно-Африканська Республіка. За останні п'ять років в Україні намітилася тенденція до скорочення кількості виробників насіння та садивного матеріалу. Якщо в 2012-му в Держреєстр було занесено 1400 виробників насіння і садивного матеріалу, то в 2016-му їх кількість скоротилася до 480, — розповів «Інститут аграрної економіки».

По всій території України працюють 59 випробувальних лабораторій із 119, запланованих у рамках ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». Відбір та аналіз проб здійснюють 95 лаборантів і 71 агроном-інспектор. Всього на видачу сертифікатів надійшло +1796 заявок на 5167 партій загальною масою майже 130 т. З них у процесі обробки (взято та аналізуються проби) знаходиться 94% партій, — інформує заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.

 

При Президентові України пропонують створити спеціальний орган, який буде займатися питанням земельної реформи, — Національну земельну асамблею (НЗА). Передбачається, що робота НЗА включатиме в себе два обов'язкових етапи: розробку концепції законодавчого регулювання та підготовку самого законопроекту. Розроблений документ щодо земельної реформи має пройти схвалення на всеукраїнському референдумі.

 

У Чорноморську (Одеська обл.) розпочав роботу перший в Україні завод із виробництва екологічно чистих матів для потреб тваринництва та інших галузей. Завод Eva-line виробляє мати з полімерного матеріалу EVA (сополімер етиленвінілацетату), який не містить хлору і шкідливих речовин. Ідею виготовляти мати для тваринництва підприємство запозичило у європейців.

 

Оксана Руженкова, o.ruzhenkova@univest-media.com

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0