Спецможливості
Новини

Головні аграрні новини тижня, 16-20 січня 2017

20.01.2017
1259
Головні аграрні новини тижня, 16-20 січня 2017 фото, ілюстрація

Оновлений меморандум про співпрацю України з МВФ містить ряд жорстких вимог, на яких у Фонді наполягали і раніше. Від України міжнародний кредитор вимагає: провести пенсійну реформу, в тому числі підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати «спрощенку» і відкрити земельний ринок. При цьому названо новий термін земельної реформи — кінець березня 2017 року.

 

Уряд підтримав законопроект «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України». Згідно з документом, головні інструменти — державні аграрні інтервенції, фінансова підтримка сільгоспвиробництва і створення сприятливих умов для розвитку малих агровиробників. Для підтримки останніх передбачена часткова компенсація капітальних витрат на формування та оновлення основних засобів, в тому числі на закупівлю великої рогатої худоби; надання фінансової допомоги на поворотній основі; часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції виробничих об'єктів.

 

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2017 до 1 вересня 2018». У документі вказано граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А»). У постанові зазначено мінімальні ціни на цукровий буряк і цукор, що поставляється на внутрішній ринок (цукор квоти «А»). У наступному маркетинговому році, виходячи з науково обґрунтованої норми споживання цукру на душу населення і з урахуванням прогнозної чисельності населення в 2017-2018 рр., внутрішній обсяг споживання цукру оцінюється на рівні 1640 тис. т.

 

Громадська рада при Мінагрополітики розглянула проект середньострокового плану пріорітетній Дій Уряду до 2020 року та визначили план роботи на 2017 рік. Пріорітетніми завданнями для Мінагрополітики, які визначені урядом на 2017 рік, є питання земельної реформи, стимулювання розвитку агропромислового комплексу, якість и безпечність харчових продуктів, розвиток органічного ринку.

 

Фонд державного майна (ФДМ) України прийняв рішення про приватизацію ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) і ПАТ «Аграрний фонд». Первинна вартість основних засобів ДПЗКУ станом на 30 вересня 2016 р становила 981,9 млн грн, залишкова — 654,7 млн ​​грн.

 

Виробництво зернових та зернобобових культур у заліковій вазі в 2016 р склало 66 млн т. Урожай є рекордним в історії України і на 5,9 млн т перевищує показник 2015 р. Також у 2016 році встановлено рекордні показники щодо врожайності пшениці (42,1 ц / га), жита (27,3 ц / га), кукурудзи (66,0 ц / га) і гороху (31,3 ц / га). В цілому, середня врожайність склала 46,1 ц / га (на 5,0 ц / га більше, ніж у 2015 році).

 

Ячмінь продовжує дорожчати слідом за пшеницею. Ринок ячменю поки залишається пасивним. Ціни переважно несуть декларативний характер. Протягом 22 грудня 2016 — 11 грудень 2017 на 150 грн/т виросли ціни на умовах EXW-елеватор і на 50-100 грн/т — на СРТ-порт.

 

Експорт органічної пшениці в 2015/16 МР склав близько 70 тис. т. У поточному 2016/17 МР пшениця третього класу поставлялася на зовнішні ринки за середньою ціною 150 $ за тонну, а органічна — 225 $/т. Основний споживач — країни ЄС.

 

В Україні за останній тиждень (11-18 січня) кукурудза подорожчала на 60-110 грн/т на умовах поставки EXW-елеватор, СРТ-порт — на 150 грн/т. Ціни на кукурудзу на українському FOB виросли на 2 $/т. На підвищення вплинули такі фактори, як: існуючий попит, обмеженість пропозицій і девальвує гривня.

 

Через несприятливу цінову кон'юнктуру і зниження інтересу з боку традиційних найбільших покупців рапсового масла, в 2016/17 МР Україна змушена міняти географію його поставок. За підсумками перших 5 місяців сезону (липень-листопад) основні обсяги відвантажень українського рапсового масла були поставлені в Польщу (18,2 тис. т), на другому місці — Литва (14,2 тис. т), на третьому — Нідерланди (9 , 9 тис. т), на четвертому — Франція (6,0 тис. т). На п'ятому місці — Італія (5,3 тис. т), яка в 2015/16 МР була основним імпортером українського рапсового масла.

 

У січні 2017 року в Україні нарахували 6,69 млн голів свиней. Це на 390 тис. Голів або на 5,5% менше, ніж у 2016 р. Скорочення потужностей промислового свинарства торкнулося 70% областей. Однак позитивну динаміку спостерігають в західному регіоні — на Волині, в Івано-Франківській і Львівській областях, де число свиней в сільськогосподарських підприємствах зросло на 37,2 тис. голів. Донецька обл. залишається лідером в Україні за цим показником (+ 3,1%). Про це повідомили в Асоціації свинарів України.

 

Українці стали споживати ще менше молока. Всіма категоріями господарств України в 2016 році було вироблено 10,39 млн т молока, що на 2,1% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Обсяги експорту молочної продукції в минулому році зменшилися на 7,3% (до 447 тис. т). Продукція в основному експортувалася в країни колишнього СРСР (Казахстан, Грузія, Молдова тощо), а також в Єгипет.

 

Українському фермеру варто приготуватися до того, що в 2017 році подорожчають усі пестициди. Особливо це торкнеться наймасовішого гербіциду суцільної дії — гліфосату, який може вирости в ціні приблизно на третину. Про це розповів аналітик ринку ЗЗР Ігор Герасименко. «З початку року гривня активно втрачає позиції, що не може не позначитися на тих, хто імпортує пестициди за валюту, так як період активних закупівель пестицидів за кордоном вже почався. За короткий проміжок часу гривня подешевшала на 15% і може на цьому не зупинитися. У зв'язку з цим очікується подорожчання всіх імпортних препаратів », — говорить аналітик.

 

Кабінет міністрів України передав ПАТ «Укрзалізниця» в управління уряду для підвищення ефективності її корпоративного управління. На думку уряду, це спростить проведення реформи корпоративного управління компанії. Відповідно до закону, засновником ПАТ «Укрзалізниця» та її єдиним акціонером є Кабмін.

 

Ринок сільськогосподарської техніки в 2016 р в порівнянні з 2015 р по окремих сегментах виріс на 50-60%, розповів експерт з технічної підтримки «Pottinger Україна» Володимир Мірненко. Серед основних факторів він назвав відкладений попит, високий урожай, зміну системи оподаткування і значне зменшення ринку в 2015 році.

 

Харківський тракторний завод (ХТЗ), який відновив роботу 6 січня 2017 року після багатомісячного простою, днями випустить перший трактор, а до кінця лютого планує випускати 150 тракторів на місяць. У 2017 р очікується випуск близько 2 тис. одиниць тракторів. Переважними ринками їх збуту будуть Іран і Туреччина.

 

Аграрії Миколаївської області повідомили про загрозу часткового вимерзання посівів озимих культур у регіоні. Ситуація обумовлена ​​відсутністю снігового покриву на полях через відлиги і, в разі настання сильних морозів, існує велика ймовірність вимерзання деяких посівів озимих. Йдеться про посіви, на яких сходи не досягли необхідного ступеня розвитку для входу в зиму в доброму стані.

Центр із безпеки харчових продуктів (CFS) Департаменту харчових продуктів і гігієни навколишнього середовища в Гонконзі заборонив імпорт м'яса птиці і продуктів із Одеської та Чернівецької областей України.

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0