Спецможливості
Новини

Головними складовими у формуванні ринку свинини стануть експорт і АЧС, - експерти

19.01.2017
1433
Головними складовими у формуванні ринку свинини стануть експорт і АЧС, - експерти фото, ілюстрація
Експорт української свинини в 2016 році скоротився в 10 разів. Україна втратила багато ринків збуту і в цьому році виробникам доведеться шукати нові виходи, щоб зберегти рентабельність

Експорт української свинини в 2016 році скоротився в 10 разів. Україна втратила багато ринків збуту і в цьому році виробникам доведеться шукати нові виходи, щоб зберегти рентабельність. Про це розповіли експерти, пише propozitsiya.com з посиланням на Agronews.

За словами глави асоціації «Свинарі України» Артура Лози, вітчизняний ринок свинини працює за ринковими правилами. Тому цінова політика в 2017 році на ринку свинини буде залежати від загального ринку. Це стосується як великих виробників свинини, так і приватних виробників.

У свою чергу аналітик «Фенікс Агро» Валерія Шаймухаметова зазначила, що в порівнянні з минулим роком ситуація на ринку свинини значно змінилася. І в першу чергу це пов’язано з тим, що експорт української свинини скоротився в 10 разів, крім того в цьому році в країні зафіксовано величезну кількість спалахів африканської чуми свиней (АЧС). Із плюсів - так зване підвищення мінімалки до 3200 грн, а значить, є шанс, що люди почнуть більше купувати м’яса. Однак, при цьому свою роль може зіграти девальвація.

За її словами, головною складовою у формуванні ринку свинини і цін на м’ясо в 2017 році стане наявність експорту. «Якщо в 2015 році великі товаровиробники були орієнтовані на експорт, тобто українська свинина продавалася і в Молдові, Росії, Криму та інших країнах, то в 2016 році ці ринки пішли. Експорт української свинини знизився вдесятеро - Україна експортувала всього 3 тис. т свинини. Тобто великі виробники змушені продавати м’ясо на внутрішньому ринку. А це ніяк не сприяє розвитку дрібних селянських господарств. По факту - маємо зниження рентабельності всюди», - зазначила вона.

В.Шаймухаметова зазначила, що дрібні підсобні господарства зменшують виробництво. Це пов’язано як зі зменшенням експорту і вимушеним продажем української свинини на внутрішньому ринку, так і з девальваційними процесами в Україні. «Дорожчають корми і енерговитрати, конкурувати за продуктивністю з великими свинарськими фермами населення не може. Тому дрібні підсобні господарства скорочують свою роботу. Якщо в цьому році Україні вдасться повернути експортні ринки, то дрібні приватні господарства знову будуть нарощувати виробництво», - зазначила експерт.

На думку А.Лози, знайти вихід для великих виробників і для приватних господарств можна, адже фіксованої ціни на свинину немає і бути не може в умовах ринку. «Фіксована ціна на продукцію - це утопія. Щоб виправити ситуацію і захистити себе виробникам треба об’єднуватися. Є різні шляхи цього досягти: створення кооперативів, розробка схем вирощування поголів’я, інтеграція. Під останньою мається на увазі співпрацю з великими свинокомплексами, які можуть, наприклад, передавати поросят для дорощування населенню тощо. Об’єднання і пошук нових механізмів роботи - це «ключ» до успішної роботи і отримання бажаних прибутків», - запропонував експерт.

Щодо сезонних підвищень ціни на м’ясо і м’ясну продукцію, то В.Шаймухаметова зазначила, що вона була, є і буде, і залежить вона, перш за все, від попиту на внутрішньому ринку. «Перед Новим роком ціни на м’ясо зросли. Переробники закуповували у великих свинокомплексів продукцію за ціною 35 грн/кг. Зараз, після свят, ціна впала до меж 31 грн. Тобто попит підвищив ціни»,  - сказала аналітик.

Обидва експерти сходяться на думці, що цінова політика на ринку свинини України в 2017 році буде дуже сильно залежати від експорту і від АЧС.

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0