Спецможливості
Новини

Франція, Німеччина й Україна в кооперації спроможні нагодувати світ

10.04.2017
1395
Франція, Німеччина й Україна в кооперації спроможні нагодувати світ фото, ілюстрація
Жан-Жак Ерве: "Агробізнес і в Україні, і в ЄС розуміє просту істину, що три європейські країни - Франція, Німеччина й Україна, за правильної кооперації, спроможні максимально нагодувати світ якісною продукцією"

Агробізнес і в Україні, і в ЄС розуміє просту істину, що три європейські країни - Франція, Німеччина й Україна, за правильної кооперації, спроможні максимально нагодувати світ якісною продукцією. Таку впевненість висловив колишній банкір і радник правління із сільськогосподарських питань банку "CréditAgricole", академік аграрних наук України та Франції Жан-Жак Ерве, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Експерт підкреслює, що в цьому контексті важливо, що Україна сьогодні робить фокус на органічну продукцію. Це не просто новомодний тренд,  а одна і з  важливих конкурентних переваг українських виробників. У  Європі розуміють її цінність. "Правильно, що зараз розпочався рух у бік посилення законодавства з виробництва органічних продуктів та зближення європейських та українських стандартів органічної якості. З одного боку, це посилить шанси виробників у Європі,  а  з  іншого – розширить географію цієї української продукції  у світі", - зазначає Ж.-Ж. Ерве.

Він додав, що загалом підтримує реформи, які проводить міністр Мінагропроду Тарас Кутовий і переконаний, що вони обов’язково досягнуть своєї кінцевої мети і приведуть сектор до хороших результатів.

Наприклад, дуже помітне бажання міністра зблизити законодавство України та ЄС. На користь українським виробникам відбувається прискорення зближення сертифікації з виробництва продукції харчування. Є зрушення у питанні перегляду торговельних квот для українського  агробізнесу до Європи. "Правильність такого вектору підкріплюється новими контрактами на поставки вітчизняної агропродукції до ЄС", - додає радник правління із сільськогосподарських питань банку "CréditAgricole".

Крім того, експерт зазначає: перші стратегічні кроки завжди робити дуже складно і потрібно визначитися у базових речах. "Якщо хочете, щоб у агросекторі було, наприклад, умовно кажучи, 100 великих підприємств, то  ставку слід робити саме на них – і тоді це один вид реформ. Якщо ж обрати розвиток десятків тисяч середніх і дрібних виробників, тоді йдеться про більш комплексні та складні реформи. Кутовий здійснив кроки щодо вироблення стратегії, де мирно співіснують усі категорії – великі, середні й малі. Побачимо пізніше, у що  це виллється.  Ще мало  часу пройшло. Але задум – правильний", - вважає Ж.-Ж. Ерве.

Також колишній банкір підкреслює, що Т. кутовий завжди говорить по суті та відверто. "Це добре. Бізнес розуміє таку мову і тому підтримує засновані на ній ініціативи.  Для того ж, щоб  іноземні інвестори ще більше повірили в український АПК, потрібно їм чіткіше показати, чим та коли завершуються ці реформи. Підтримують міжнародні бізнесмени і європрагнення України", - констатує Ж.-Ж.Ерве.

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0