Спецможливості
Новини

ЄС готова заплатити, щоб Україна скасувала мораторій на експорт лісу, - нардеп

27.12.2016
1359
ЄС готова заплатити, щоб Україна скасувала мораторій на експорт лісу, - нардеп фото, ілюстрація
В.Галасюк: "Європа каже:" Ок, у вас немає грошей? Ми дамо вам кредит - ще два транші по 600 млн євро (один уже дали раніше). Але за це скасуйте мораторій, щоб ця схема продовжувала працювати"

Мораторій на експорт лісу, який діє з 1 січня 2015 р., вже позитивно позначився на економіці України. При цьому від ще одного мораторію - на експорт сосни - в уряді очікують такого ж результату, оскільки сосна - основа українського лісу. Про це заявив глава Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк в інтерв'ю БізнесЦензор, пише propozitsiya.com.

"З деревини робляться меблі, фанеру, папір, пелети, шпон та інше. Так ось уявіть, що Польща має ту ж площу лісів, і Україна. Правда Україна з цієї галузі має $ 2,5 млрд на рік. А Польща заробляє в цій галузі $ 24,7 млрд на рік - в 10 разів більше", - зазначив експерт. Він пояснив, що так відбувається через те, що український ліс експортували за кордон за безцінь. Куб кругляка коштує приблизно $ 50. Фанера коштує вже $ 270 за куб. Меблі коштують вже $ 500- $ 700 за куб і вище.

"Європа каже:" Ок, у вас немає грошей? Ми дамо вам кредит - ще два транші по 600 млн євро (один уже дали раніше). Але за це скасуйте мораторій, щоб ця схема продовжувала працювати". Щоб Україна продовжувала вивозити за кордон сировину та талановитих українців, а натомість отримувала паліативну допомогу без лікування першопричин бідності - "сировинної хвороби", - зазначив експерт.

В.Галасюк також звернув увагу, що в інших галузях України відбувається те ж саме. Один з яскравих прикладів - аграрний сектор, де експортується кукурудза і зерно, щоб потім купувати з Італії макарони.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее

1
0