Спецможливості
Новини

Експорт ріпаку знизився вдвічі, а пшениці - виріс

27.08.2016
1759
Експорт ріпаку знизився вдвічі, а пшениці - виріс фото, ілюстрація
експорт ріпаку

Показники експорту українського ріпаку помітно скоротилися в порівнянні з попереднім роком, на відміну від експорту зернових

Про це повідомляє UBR

Збирання ріпаку в Україні підійшло до фіналу і обсяги виробництва, а також рівень експорту культури очікувано виявилися значно нижчими за торішні. Останні статистичні дані говорять про те, що тільки 159 тис. т українського ріпаку були експортовані за станом на 17 серпня 2016 роки (переважно в країни ЄС). Зазначений обсяг значно нижчий за показник відповіднього періоду попереднього сезону (514 тис. т в серпні 2016 року). Цілком ймовірно, що остаточний показник обсягу експорту ріпаку в поточному місяці складе всього близько половини від результату серпня 2015 року.

У той же час позитивно виглядає динаміка експорту українських зернових. У період з початку липня по середину серпня 2016 року у експорт було направлено 4,88 млн. т зерна проти 4,72 млн. т в аналогічний період роком раніше. Серед цього обсягу 2,43 млн. т припадає на пшеницю, 1,90 млн. т на ячмінь, а ще 0,44 млн. т - на кукурудзу.

При цьому обсяг липневих експортних поставок основних зернових українського походження склав 2,18 млн. т, що на 0,43 млн. т або 17% нижче рівня попереднього року. Таке зниження було обумовлено переважно зниженням експорту кукурудзи, прибирання якої почнеться тільки через кілька тижнів.

Станом на 18 серпня 2016 року українські аграрії зібрали сукупно 37,9 млн. т зернових, при цьому середня врожайність склала 3,94 т/га проти 3,62 т/га роком раніше. Висока врожайність зможе компенсувати скорочення посівних площ під зерновими в поточному сезоні, а підсумковий урожай може досягти 61-63 млн. т (проти 60,1 млн. т в попередньому сезоні). В такому випадку експорт складе 37-39 млн. т.

З цього обсягу на пшеницю буде припадати 14-15 млн. т (проти 16,9 млн. т в 2014/15 МР), на кукурудзу - 18-19 млн. т ( проти 17,4 млн. т в попередньому сезоні), а на ячмінь - 4-5 млн. т (проти 4,4 млн. т).

За даними МінАПК майбутньої восени площа посіву озимих зернових складе 7,3 млн. га, що на 4% перевищить торішній рівень. Погодні умови в період посівної також очікуються більш сприятливі, ніж роком раніше.

Ключові слова: Ріпак, експорт

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0