Спецможливості
Новини

Експорт агропродукції у І півріччі 2017-го зріс на 28%

25.07.2017
1364
Експорт агропродукції у І півріччі 2017-го зріс на 28% фото, ілюстрація
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2017 року склав $8,77 млрд. Це майже на $2 млрд - тобто на 28% - перевищило відповідний показник I півріччя 2016 року

За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2017 року склав $8,77 млрд. Це майже на $2 млрд - тобто на 28% - перевищило відповідний показник I півріччя 2016 року. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, пише propozitsiya.com з посиланням на agroperspectiva.com.

За його словами, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові культури, насіння олійних, олія (в основному, соняшникова) та продукти переробної промисловості. Їх сукупна частка становить 90% в аграрному експорті.

Основними ринками збуту залишаються три регіони - країни Азії, Африки та ЄС. Загалом на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції, зауважив науковець.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції утримують азійські країни, які за січень-червень 2017 року закупили українського продовольства на $3,5 млрд, зазначив експерт. Частка Азії за цей період склала 39,8% від загального експорту аграрної продукції.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції - 31,8% - припадає на країни ЄС. За І півріччя 2017 року вони закупили українського продовольства на $2,8 млрд.

Обсяги експорту до країн Африки склали $1,6 млрд - 18,2% від загального експорту аграрної продукції.

Характерною ознакою I півріччя 2017 року, за словами М. Пугачова, стало збільшення обсягів поставок української агропродовольчої продукції до всіх основних регіонів. Найбільші темпи росту експорту спостерігаються до країн Африки та ЄС.

Намітилося пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, у торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень-червень 2017 року імпортували українського продовольства на $0,6 млрд, що склало 6,8% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами І півріччя 2017 року рейтинг країн - імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила українського продовольства на $1035 млн.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на $862 млн.

Значну виручку українські експортери отримали також з Нідерландів ($589 млн), Іспанії ($584 млн), Туреччини ($485 млн), Італії ($439 млн) та Китаю ($435 млн).

Ці сім країн забезпечили понад 50% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу у І півріччі 2017 року, підсумував М. Пугачов.

Ключові слова: АПК, експорт, зернові

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся

1
0