Спецможливості
Новини

Два львів'яни створили мільйонне виробництво арахісової пасти

21.08.2017
8632
Два львів'яни створили мільйонне виробництво арахісової пасти фото, ілюстрація
Вклавши по парі сотень доларів львівські студенти Михайло Бойко і Тарас Фітьо за п'ять років перетворили хобі у бізнес з мільйонними оборотами

Вклавши по парі сотень доларів львівські студенти Михайло Бойко і Тарас Фітьо за п'ять років перетворили хобі у бізнес з мільйонними оборотами. Сьогодні вони одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні, яку реалізують під торговою маркою "ТОМ", пише propozitsiya.com з посиланням на biz.censor.net.ua.

Першу пасту - пару сотень баночок - зробили в 2012 році, маючи найосновніше обладнання – машинку, яка перероблює арахіс. Інвестиції на той момент склали по $100 від трьох студентів. Виробництво арахісовою пасти - вже як бізнес, почали у 2015 році, вклавши у справу близько 2 млн грн.

Зараз на підприємстві встановлене німецьке та італійське обладнання, яке довелося переобляти під свої потреби.

Сировину купують у прямих імпортерів -  Індії, Аргентини, Китаю в залежності від сезону і ціни. Горіх беруть нечищений, далі його обсмажують, чистять від шкарлупи, доочищають і закидають, як сировину у апарат, що його переробляє. Перероблена паста потрапляє в дозатор. Термін зберігання пасти - шість місяців. На підприємстві кажуть, що працюють за ДСТУ, не додають ні емульгаторів, ні згущувачів, лише натуральні наповнювачі.

Наразі під брендом "ТОМ" продається 11 смаків арахісової пасти: нейтральна, солодка, солона, з шоколадом, медом, журавлиною, курагою, родзинками, чорносливом, шматочками шоколаду, шматочками арахісу.

Виробництво завантажене на 10%. При цьому в місяць, в залежності від сезону, "ТОМ" випускає від 3 до 10 т арахісової пасти.

За роки інвестори напрацювали величезну базу оптових і роздрібних клієнтів по всій країні. Пасту продають у крамницях, еко-магазинах та спортивних клубах. Місячний оборот коливається від 0,5 млн грн в низький сезон до 1-2 млн грн в "гарячий" період – це зима, ярмарки, фестивалі, новорічні свята. Продукт продають у стіках по 25 грам, та склі, пластику - 35, 180, 300, 500 г, для виробництв продають відрами по 10 кг. У планах - продавати відерцями по 1 кг.

"Намагалися виходити на супермаркети. Але там дуже дикі умови. Там не йдеться про заробіток, хіба що про рекламу. Також працюємо з ресторанами, які беруть цю пасту для своїх сніданків. З нашої пасти виробляють круасани, попкорн, печиво, солодощі, корм для собачок. Для спортсменів – це джерело білка", - розповіли на підприємстві.

Коли починали справу, то конкурентів практично не було. Зараз їх близько 10 в Україні: з них 5-6 – це студенти, 1-2 - реальні конкуренти. Але ринок дуже далекий від американського, іін ще розвивається, тому конкуренції не відчувають, каже М. Бойко. На ринку України є і імпортна арахісова паста, чимало китайського продукту - він дорожчий та містить некорисні жири.

Оскільки про продукт дізнається все більше споживачів, то ріст продажів спостерігається постійний: з 2014 - 2015 років він склав 300%-500%.

Масштабуючи бізнес, на підприємстві розширили асортимент: до бренду додалися згущене молоко (виготовляє підрядник, продають щомісяця близько 100 кг), чаї та гранола. Зараз мають 4 види граноли, 4 види чаю і 2 види в 4-х об’ємах згущеного молока. Ще в "ТОМі" запустили виробництво дорогих, елітних горіхових паст з фундука, мигдалю і кеш’ю. Банка на 180 г коштує 130 грн.

П’ять років тому 500-грамова баночка арахісової пасти коштувала 45-50 грн, зараз - 90-95 грн. За цей час ціна арахісу піднялася в чотири рази.

"Останні півроку – умовний рай для ведення бізнесу, все спокійно і збалансовано. Середня рентабельність у нас 20%-30%. Раніше продавали дуже мало, але дорого. Зараз продаємо більше, але набагато дешевше. Обсяг споживання арахісової пасти в Україні – це десь до 5 млн на місяць", - кажуть підприємці.

За словами хлопців, робити бізнес в Україні важко, а ринок - дикий.

"Ти мусиш кожен день зустрічатися з десяткою менших чи більших факапів і їх вирішувати. З сировиною, упаковкою – всюди були свої проблеми. Привозили нам неякісну сировину, пропонували в два рази дешевшу, зіпсовану. Це дуже дикий ринок, але ми навчилися за ці роки відфільтровувати", - розповідають вони.

Далі М. Бойко і Т. Фітьо планують розвивати експорт. Не бажаючи продавати продукт як сировину, без етикетки, налаштовані пройти ISO стандарти. В серпні очікують рабина для підтвердження якості кашрут. Уже експортують до Азербайджану та Польщі.

Інтерв'ю
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0